Що вимагали херсонські протестувальники від прокурорів напередодні їхнього професійного свята

Сьогодні, 29 листопада 2019 року, під будівлею прокуратури Херсонської області відбулася акція під лозунгом – «Прокуратура вбиває». 

Учасниками стали десятки людей: херсонські активісти, представники «Національного корпусу», а також рідні та знайомі херсонців, які загинули з різних обставин, проте винуватці цих резонансних злочинів, досі на свободі, повідомляє “Перший регіональний“.

Вимагати справедливості прийшла і мати вбитого в Херсоні 22 річного Олександра Кондалова. На даний час підозрюваний у вбивстві її сина, херсонський стоматолог Олександр Дорошенко, був звільнений з фактичного арешту та знаходиться під цілодобовим домашнім арештом.

Наталя Кондалова:

«Я вважаю, що людина, яка вбила мого сина має сидіти у в’язниці, а не під домашнім арештом. Він сам визнав, що скоїв злочин і показав поліції, як саме завдавав ударів, навіть показав місце, де закопав мого сина. Вони дружили більше двох років. В те, що мій син міг вживати наркотики, я не вірю, адже він порядна людина. Сусіди і всі люди, які його знають можуть підтвердити, що він був дуже добрим. Я буду подавати апеляцію на рішення суду та вимагати справедливості».

З плакатами у руках і запаленими фаєрами активісти вимагали зупинити свавілля та покарати злочинців, як по справі Олександра Кандалового, так і по іншим резонансним злочинам.

Данил Бунчак, начальник штабу Національного корпусу у Херсонській області:

«Ми всі сьогодні тут зібралися, щоб представники Херсонської прокуратури почули нас і почали виконувати свій обов’язок, а не «кришували» злочинців. Сьогодні до прокурорів прийшли рідні загиблої молодої пари у пожежі по вулиці Білінського. Після спілкування з очевидцями , ми сумніваємося у компетентності пожежників, адже вони не надали допомогу хлопцю, який з третього поверху балкона своєї квартири благав про допомогу. Дружина загиблого херсонця, якого збили на пішохідному переході, також хоче, аби винуватець був за гратами. Справедливості вимагають і мати та батько 24 річного херсонця, якого жорстоко побили та задушили у Посад-Покровську. Список людей, які мають питання до Херсонської прокуратури величезний».

Мітингувальники вимагали, щоб до них вийшов прокурор Херсонської області Віталій Тригубенко. Активістам пощастило, адже дочекалися вони не тільки Віталія Тригубенка, а й інших прокурорів міста та області, які сьогодні зібралися разом напередодні Дня працівників прокуратури.

Константин Гуляков, начальник Херсонської міської прокуратури, прокоментував, як просувається справа вбитого Олександра Кондалова:

«Прокуратура вже підготувала апеляційний позов до суду, вважаючи рішення судді необґрунтованим і незаконним, так як злочин є особливо тяжким».

Наприкінці зустрічі з активістами, було вирішено створити робочу групу, яка спільно з представниками прокуратури збереться вже через тиждень для розгляду питань.

Також нам стало відомо, що чотири особи, які закидували Прокуратуру файєрами, доставлено у міський відділ поліції і складено протоколи за ст. 173 КУпАП (дрібне хуліганство).  

Катерина Чобітько