Шість разів пролунав Дзвін Пам’яті на території Міноборони, вшановуючи загиблих захисників України

10 липня в Міністерстві оборони України відбувся щоденний церемоніал вшанування військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули цього дня у різні роки та внаслідок російської збройної агресії на сході України. Про це йдеться на сайті Міноборони.

У пам’ятному заході взяли участь представники керівництва оборонного відомства, офіцери та працівники структурних підрозділів Міноборони, Генерального штабу Збройних Сил України, курсанти Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, військовослужбовці Київського гарнізону.

Вчора, 10 липня, Дзвін Пам’яті пролунав шість разів…

У 2000 році, під час виконання завдань у складі  Багатонаціональних сил КФОР у Косово, загинув молодший сержант ТОВКАН Любомир Васильович.

У цей день у 2014 році загинули:

Сержант 24-ої окремої механізованої бригади ЛЕСЬКІВ Андрій Ігорович.

Старший солдат 24-ої окремої механізованої бригади ПРОЦЬ Сергій Володимирович

Старший солдат 93-ої окремої механізованої бригади ЯРОСЛАВЦЕВ Василь Валентинович.

Солдат 72-ої окремої механізованої бригади ЯКУБЕНКО Олександр Валерійович.

Цього дня у 2016 році загинув мужній захисник України солдат 95-ої окремої аеромобільної бригади ГЕГА Руслан Юрійович.

Присутні вшанували пам’ять захисників України хвилиною мовчання та поклали квіти до Стели Пам’яті.

Вічна пам’ять Героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну! Вічна їм Слава!

Довідка. Зала пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, світовий мир та порядок. Її спеціально розташовано таким чином, щоби й військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам.

Біля споруди Зали пам’яті облаштовано церемоніальний майданчик із Дзвоном Пам’яті та Стелою, у якій вмонтовано осколки снарядів. Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами дзвону, залежно від кількості загиблих у цей день.

В середині Зали пам’яті, на спеціальному подіумі, розміщено Книгу пам’яті з іменами загиблих. Структура Книги побудована за принципом календаря: один розворот – один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки. Станом на зараз лише 32 розвороти (32 дні) залишаються порожніми. В усі інші дні Збройні Сили України несли бойові втрати.

Тут щоденно відбувається церемонія вшанування військовослужбовців, внесених до Книги Пам’яті. За сигналом труби розпочинається висування роти Почесної варти. Вартові розміщуються по периметру комплексу, а дві окремі групи стають до стели із дзвоном та до Книги Пам’яті. Труба і барабан виконують твір «Селенція» — це заклик до тиші. Командир почесної варти перегортає сторінку книги на ту, що відповідає сьогоднішньому дню і диктор зачитує імена загиблих — після кожного з них лунає удар дзвону, що символізує пам’ять та вдячність українців, та військовий салют, який є обов’язковим елементом військових почестей.

Поділіться цим:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial