Шкільна реформа: 8 змін у системі освіти

Українська шкільна реформа – це принципово новий підхід до освіти, позиціонуванню вчителя і учня, а також вироблення небувалих соціальних цінностей. В якійсь мірі це історичний момент. Так що ж буде представляти із себе ця «нова українська школа»?

Домашнє навчання

З 1 вересня 2019 року всі бажаючі зможуть навчатися вдома. Така зміна допоможе насамперед дітям, які змушені пропускати уроки в зв’язку з частими хворобами або серйозної зайнятістю поза школою, наприклад, заняттями спортом або музикою. Для переходу дитини на домашнє навчання досить буде написати заяву, і для учня складуть індивідуальний навчальний план.

Можливість відкриття вечірніх відділень

Тепер в кожній школі можна буде відкрити вечірнє відділення, де зможуть навчатися діти, які з різних причин не можуть відвідувати заняття в денний час. Правда, вчитися доведеться трохи довше – 14 років.

Мережева форма освіти

Це означає, що до шкільної освіти залучають педагогів з установ культури, спортивних, наукових гуртків і секцій та інших. Мережева освіта дає надію, що в школу прийдуть юристи, люди мистецтва, психологи та інші.

Школи зможуть доповнювати один одного

Відтепер учень і навіть цілий клас зможуть проходити певні заняття на базі іншої школи або взагалі на вступних курсах до вузів, наукових установах та ін. Одна школа буде виступати в якості базової, а з іншою вона повинна буде укласти партнерську угоду.

Світловідбиваючі жилети

З ініціативи уряду з 1 вересня 2019 року всім школярам 1-4 класів видадуть спеціальні світловідбиваючі жилети.

Дотримання конфіденційності

Скасовуються будь-які дошки досягнень або провалів школярів. Це не кажучи вже про заборону обговорювати учня і оголошувати публічно його оцінки, зокрема, під час батьківських зборів.

Нове шкільне меню

Революцію в сфері шкільного харчування почав кулінар Євген Клопотенко, який виграв грант на створення рецептурного довідника. Разом з командою однодумців він не тільки створив книгу рецептів для шкіл, а й успішно впроваджує її в київських навчальних закладах.

Електронний учнівський квиток

Вже у вересні замість звичайних учнівських квитків школярі отримають сучасні електронні картки. Крім того, що електронний квиток дає право безкоштовного проїзду в громадському транспорті, він ще дозволяє батькам відслідковувати переміщення дитини по місту за допомогою спеціального додатку.

Поділіться цим:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial