Школярі Нової Каховки закликали мешканців міста до боротьби з амброзією

Учні загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 Новокаховської міської ради провели рейд у мікрорайоні «Сокіл», дослідили місця розповсюдження цього бур’яну, оформили та розповсюдили серед житлових будинків листівки, повідомляє Online НК.

На часі – пора цвітіння одного з найнебезпечніших карантинних бур’янів амброзії полинолистної. Через свою виняткову шкодочинність, негативний вплив на здоров’я людей амброзія посідає одне з перших місць серед злісних бур’янів.

Під час цвітіння кожна рослина амброзії утворює мільярди пилкових зерен (пилок), які переносяться вітром на великі відстані, викликаючи у чутливих людей захворювання на поліноз: спостерігається втрата працездатності, з’являється набряк слизових оболонок очей і верхніх дихальних шляхів, розвивається астма.  У пилку амброзії містяться особливі білки – антигени Е і К. Через слизову оболонку вони потрапляють до лімфи і крові, спричиняючи захворювання. Алергени, що містяться в листі, викликають дерматити.

Амброзія знищується механічним методом – шляхом виполювання, ручного видалення або скошування.  Порушення вимог виконання фітосанітарних заходів щодо знищення амброзії полинолистої спричиняє за собою накладення штрафів на посадових осіб та громадян згідно з ст.105 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».

Дякуємо учням ЗОШ-19 Марковець Домініка, Єрмакова Єлизавета, Петренко Владислав, Вахреньова Софія, Черторинська Катерина під керівництвом вчителя біології Пуховця В.І. за їх активну життєву позицію у боротьби з шкідливими рослинами.