Слідство у справах Майдану зупинено. Адвокат потерпілих оголосила голодування

У четвер, 21 листопада, в ефірі ток-шоу “Право на владу” адвокатка родин загиблих Майданівців Євгенія Закревська оголосила голодування через зупинку слідства у справах Майдану, повідомляє Insider.

Вона вимагає негайного голосування у Верховній раді поправки до закону про ДБР, яка дозволить слідчим у справах Майдану з Генпрокуратури безвідкладно перевестись у ДБР і продовжити розслідування.

21 листопада – перший день, з якого, згідно закону, слідчі прокуратури втрачають повноваження розслідувань.

“Зараз, з сьогоднішнього дня, коли зупинилось це розслідування. З цього дня я не буду їсти до того моменту, поки не приймуть цю поправку, не створять це управління і не переведуть туди цих слідчих. І я це вам обіцяю. Тепер така ситуація”, – заявила Закревська в ефірі.

Вона також наголосила, що йдеться про створення справжнього управління розслідування справ Майдану у ДБР – “не того фейкового, про який сказав Труба”, у якому б могли і далі працювати слідчі, які займались справами Майдану.

У відповідь на це заступник Генпрокурора Віктор Чумак закинув Закревській, що вона відмовилась очолити управління процесуального керівництва у справах Майдану у Генпрокуратурі. “Я розумію, критикувати просто. А тягнути цей пост – складно”, – заявив Чумак.

Закревська пояснила, що їй пропонували адміністративну посаду, на якій вона б не мала повноважень прокурора у будь-якій справі і не могла б впливати на процесуальні рішення прокурорів, а також змушена була би вийти з усіх справ, де вона зараз представляє інтереси потерпілих майданівців та родин загиблих.

“Я дуже чітко зважувала, на якій позиції моя користь буде більше. Тому що адвокат потерпілих це теж дуже важлива роль, яка відтак була би втрачена. Ви на позиція прокурора, ви правильно говорили, не можете робити таких заяв, як можу робити я. І в даній ситуація я корисніша, коли вскриватиму ці проблеми”, – пояснила вона.

 

Поділіться цим:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial