Сьогодні найголовніше державне свято – День Незалежності України.

Верховна рада УРСР 24 серпня 1991 року ухвалила Акт проголошення незалежності України. Цей момент вважається значущою і відправною точкою в історії відродження нашої держави, а також здобуття Україною свободи і незалежності.

За три місяці, в грудні 1991 року, було проведено всеукраїнський референдум, на якому громадяни озвучили свою думку з приводу самостійності і незалежності своєї країни. І вже 20 лютого 1992 року новий уряд України видав постанову “Про День Незалежності України”, в якому йдеться: “Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акту проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року, Верховна Рада України постановляє вважати день 24 серпня Днем Незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України”.

Українці відзначають 30-річчя незалежності своєї країни, упродовж яких вони відстоювали своє право бути вільними. Боротьба за свободу, ідентичність і територіальну цілісність держави триває і сьогодні. Українські захисники відстоюють незалежність ціною власного життя.

Також сьогодні Міжнародний день проти нетерпимості, дискримінації та насильства, заснованого на музичній перевазі, способі життя та дрес-коді; Міжнародний день дивної музики; День народження картопляних чіпсів; День Конституції Грузії; День національних парків у Коста-Ріці; День Пяртеля (свято початку осені) в Естонії.