Сьогодні в Україні відзначається Всесвітній день довкілля

Всесвітній день довкілля заснований згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 15 грудня 1972 року в день відкриття Конференції ООН з проблем навколишнього середовища (Стокгольм, 5-16 червня 1972 року).

Всесвітній день довкілля покликаний спонукати якомога більше людей до активних дій, аби не допустити, щоб навантаження на природні системи життєзабезпечення планети, яке зростає з кожним роком, сягнуло своєї критичної межі.

Як зазначають в ООН, людство занадто довго експлуатувало і руйнувало екосистеми нашої планети. За статистикою, кожні три секунди світ втрачає територію лісу розміром з футбольне поле, а за останнє сторіччя на планеті знищено половину водно-болотних угідь. До 50% коралових рифів вже втрачено і до 90% коралових рифів можуть бути втрачені до 2050 року, навіть якщо глобальне потепління не збільшиться більше, ніж на 1,5° C.

Крім того, поява COVID-19 показала наскільки катастрофічними можуть бути наслідки втрати екосистем. Скорочуючи площу природного середовища проживання тварин, ми створили ідеальні умови для поширення патогенів, в тому числі коронавірусів.

Всесвітній день навколишнього середовища 2021 року стане початком Десятиліття ООН по відновленню екосистем – всесвітньої місії по відродженню мільярдів гектарів – від лісів і сільськогосподарських земель до вершин гір і морських глибин. Адже, як переконані в ООН, тільки маючи здорові екосистеми ми зможемо підвищити рівень життя людей, протидіяти зміні клімату і зупинити руйнування біорізноманіття.