Справа Гримчака розвалюється? Колишнього заступника МінТОТ вже не звинувачують у шахрайстві

Генеральна прокуратура України змінила підозру колишньому заступнику міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрію Гримчаку з шахрайства на зловживання впливом. Про це повідомив його адвокат Дмитро Мельник, передає РБК-Україна.

“Так, змінена підозра. Йому [Юрію Гримчаку, – прим. ред.] перекваліфікували підозру на ч. 3 ст. 369-2 (зловиживання впливом)”, – повідомив Мельник.

За його словами, наразі невідомо чи змінена підслідність справи.

Адвокат розповів, що у випадку передачі справи до НАБУ її розглядатиме Вищий антикорупційний суд.

“У зв’язку з тим, що посада мого клієнта на момент затримання була заступник міністра, і сума цієї неправомірної вигоди має значний розмір, то відповідно до статті 216 КПК виключною підслідністю цієї справи має бути НАБУ. Наскільки мені відомо, у п’ятницю відповідні процесуальні документи мали бути розглянуті керівництвом ГПУ для того, щоб змінити цю підслідність”, – пояснив він.

Нагадаємо, 14 серпня 2019 року затримали заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака, а також брата його дружини Ігоря Овдієнка на хабарі у $480 тис. Овдієнка теж узято під варту.

Затриманим закидають вимагання від підприємця $1,1 млн хабара за вплив на ухвалення держслужбовцями рішення на його користь. Експерти не виключають, що нова влада в такий спосіб намагається “знайти підхід” до чинного генпрокурора Юрія Луценка.

Разом з тим, адвокат Тетяна Матяш заявила, що правоохоронці не зафіксували факт передачі грошей Гримчаку, а нібито виявлені півмільйона доларів – це “календарики”.

Деснянський районний суд міста Чернігова заарештував заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрія Гримчака, підозрюваного в шахрайстві. Суд обрав запобіжний захід Юрію Гримчаку у вигляді утримання під вартою на 60 діб – до 15 жовтня і заставу в розмірі 6 млн грн.

Згодом стало відомо, що в суді, де вирішувалося питання про арешт затриманого Гримчака, в офіційних документах була виявлена купа помилок. У прокурорському клопотанні про арешт було переплутано по батькові заступника міністра та його місце народження. У рішенні суду вказали неправильне по батькові, а замість адвоката Тетяни Матяш захисником був вказаний Дмитро Мельник.

Поділіться цим:
Останні новини:  
    Google-реклама:  
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial