Стало відомо, як працювала ОВК на 184 окрузі з центром у Новій Каховці

На окружній виборчій комісії в Новій Каховці завершили опрацювання протоколів з дільничних виборчих комісій, яких у 184 окрузі 188. Як працювала ОВК та які попередні результати виборів, дізнавалось Суспільне.

Член ОВК Олександр Медведенко розказав, що перші протоколи до їх комісії почали надходити опівночі. На 13 годину тут опрацювали протоколи зі 183 дільниць. Представники деяких стояли у черзі з ночі.

“Ще з учорашнього дня і ще сьогодні (1 листопада -ред.) триває процес здачі виборчої документації. Дуже багато виборчих комісій. Спочатку зареєстрували комісії, а тоді, згідно з реєстром, запускають з документацією”, – каже голова ДВК 650605 Юрій Гончаренко.

184 округ на Херсонщині: як працювала ОВК та попередні результати виборів

Близько 15-ї комісія завершила опрацьовувати протоколи. На цей же час ЦВК опрацювала майже 99,5% протоколів. За цими даними, найбільше голосів набрав колишній очільник Херсонської ОДА Сергій Козир від “Слуги народу”. За нього проголосували більше 21 тисячі людей, майже у чотири рази менше голосів у його найближчого конкурента Ігоря Йосипенка, якого висувала “Європейська Солідарність”.

“Всі штаби привітали з перемогою. Найближчі конкуренти – “ЄС” – вночі прислали привітання. Я їх теж підтримав. Всім потрібно працювати у напрямку розвитку області”, – каже Сергій Козир.

8 із 15 кандидатів не набрали і 1 відсотка. Більше 5 відсотків виборців віддали свої голоси за Геннадія Лагуту, якого напередодні виборів Президент Зеленський призначив головою Херсонської облдержадміністрації, але, оскільки той не встиг вчасно знятися з перегонів, у бюлетені його прізвище залишилось. Був там ще один Лагута. В нього менше півтора відсотка.

“Були арифметичні помилки, незначні. Але комісія вирішила, що треба їх відправити на уточнення. Грубих порушень комісія не визначила під час здачі документації та протоколів”, – говорить член ОВК 184 виборчого округу Олександр Медведенко.

184 округ на Херсонщині: як працювала ОВК та попередні результати виборів

ОПОРА, Комітет виборців України, спостерігачі від кандидатів фіксували різні порушення, були звернення і до поліції. В ОПОРІ сказали, що всі ці порушення не дають підстав визнати вибори такими, що не відбулися. Голова дільничної виборчої комісії з Одрадокам’янки, яка з колегами привезла протокол в ОВК, розказала, що активність людей цьогоріч у них низька.

“Мало проголосувати 1 581 виборець, а проголосували 246. Людям не цікаво, люди вже не вірять, нікому не вірять”, – говорить голова ДВК 650011 Вікторія Степанюк.

Активність виборців загалом становила більше 21 відсотка. Це найнижчий показник за весь час існування округу. Він був сформований 2012 року і на ньому це четверті вибори.