Стали відомі моторішні подробиці загибелі дітей у ставку на Херсонщині

Вчора, 23 грудня, в селі Роздольне, що на Каховщині, сталася жахлива трагедія: на крижаній водоймі загинули двоє дітей.

8-річний Антон та 9-річний Богдан були однокласниками. Вдень малеча пішла гратися, прихопивши з дому санчата. Коли ж стемніло й діти не повернулися, батьки почали телефонувати їм на мобільний, але телефон був поза зоною досяжності, повідомляє newday.kherson.ua.

О 17.45 мати одного зі зниклих звернулася до поліції. За даними відділу комунікації ГУНП, оперативно були створені пошукові групи. Чотири десятки правоохоронців разом з місцевими жителями оглядали покинуті будівлі, підвали, горища, гаражі. Коли ж дійшли до ставка очисних споруд, розташованого за селом, то побачили на снігу слід від протекторів дитячого взуття та санчат. Посеред скутої кригою водойми виднілося провалля. До ставка привів і пошуковий собака.  Стало зрозуміло, що малеча гулькнула під лід. На місце викликали ДСНС-ників.

Рятувальники прибули з металевим човном, по-іншому працювати на ставку з тонюсінькою кригою було б неможливо. Першим із води дістали тіло молодшого хлопчика. Його друга виявили майже через три години. Тіло витягнув водолаз управління Головного Каховського  магістрального каналу.

Судячи з того, що дітей і санчата знайшли приблизно в одному місці, провалися вони разом і потонули швидко.

-Пошуки ускладнювали тим, що мороз міцнішав і водойма все більше підмерзала. Тіло підтягло під кригу, тому його виявили не одразу, — розповів начальник 13-ї ДПРЧ ГУ ДСНС України в Херсонській області Олександр Швед.

Родини, які втратили дітей, цілком благополучні і на обліку як проблемні не перебували. Те, що малеча пішла гратися за село, де неподалік водойма, батьки знали. Про те, що дітей занесе на самий ставок, ніхто не подумав. Натомість дуже слабку, дводенну кригу притрусило сніжком і хлопчакам вона могла здатися міцною…

Марина САВЧЕНКО

Фото ГУНП.