Стали відомі подальші плани з вакцинації жителів Херсонщини

Вчора, 14 травня, на Херсонщині мобільні бригади почали проводити повторне щеплення від COVID-19 людям, які раніше отримали першу дозу вакцини.

За оперативною інформацією, що наводить департамент охорони здоров’я Херсонської ОДА, за останню добу в області другу дозу вакцини від COVID-19 отримали 511 осіб. З них: 360 жінок та 151 чоловік.

Другий етап вакцинування людей проводиться препаратами Comirnaty (Pfizer-BioNTech) та CoronaVac (Sinovac Biotech). Цими вакцинами передбачено робити щеплення людям похилого віку та особам з інвалідністю 1-2 групи, котрі потребують стороннього догляду у закладах закритого типу. Але окрім цієї категорії, вакцинації підлягає і особовий склад ДСНС.

Як раніше повідомлялось, другу дозу препаратами проводять з інтервалом у 25 днів.

Доречно зазначити, що з вакциною Comirnaty (Pfizer BioNTech) на Херсонщині працюють всього 2 мобільні бригади: лікарня імені О.С. Лучанського та КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Нова Каховка”.

Всього в області першу дозу препаратом  COMIRNATY™ отримало 2340 осіб, а препаратом CORONAVAC – 1399 осіб. Таким чином, впродовж наступного тижня повторне щеплення цими вакцинами в області буде завершене.

Щодо подальшого вакцинування першою дозою – інформація відсутня. З початку травня щеплення населення Херсонщини від COVID-19 фактично призупинено. Керівництво обласної державної адміністрації, проводячи щоденні брифінги, цю тему обходять стороною і називають тільки загальну цифру імунізованих з початку вакцинації. Є всі підстави вважати, що в області банально відсутні препарати для вакцинації населення. Така ж ситуація спостерігається майже у всіх областях країни.