Стали відомі проекти, які будуть реалізовані на Херсонщині в рамках співпраці з ПРООН

Про це вчора, 29 квітня, повідомив  голова Херсонської ОДА Сергій Козир на брифінгу щодо ситуації в області та подій за останній тиждень.

Він поінформував, що цього тижня зустрівся з партнерами, – представниками Програми розвитку ООН. Завдяки їх підтримці на Херсонщині реалізується унікальний для України проєкт з переоснащення радіологічного відділення Херсонського обласного онкологічного диспансеру.

Після реалізації проєкту медзаклад стане першим в Україні, в якому для лікування онкохворих застосовуватимуть технологією планування і метод брахітерапії.

Уже до кінця червня в онкодиспансері буде встановлено обладнання, далі медзаклад має отримати всі необхідні ліцензії. А вже на початку листопада модернізоване радіологічне відділення зможе приймати пацієнтів.

Переконаний, що для жителів нашої області цей проєкт є надзвичайно важливим, адже його реалізація розширить можливості для надання променевої терапії онкохворим. Сподіваємось на подальшу співпрацю та підтримку нових проєктів.

Крім цього, обговорили й другу фазу реалізації проєкту надзвичайної кредитної програми для відновлення України. Мінрегіон уже в липні має оголосити конкурс, в якому зможе взяти участь 10 областей України, серед них й Херсонщина. Загалом на реалізацію проєктів буде виділено близько 340 млн євро.

Херсонщина обов’язково буде подавати свої проєкти, аби отримати можливість реалізувати їх в рамках співпраці з ПРООН. Докладемо максимум зусиль, щоб наш регіон став лідером у досягненні цих цілей.

Зокрема, планується подавати такі проєктні пропозиції:

  • реконструкція будівель Херсонського обласного онкодиспансеру;
  • будівництво обласного Палацу спорту в Херсоні;
  • будівництво Центру Олімпійських видів спорту “Н2О Нова Каховка”;
  • будівництво ЗОШ № 23 та спорткомплексу із басейном для ДЮСШ № 6 в Таврійському мікрорайоні;
  • реконструкція периметрової огорожі аеропорту “Херсон”;
  • реконструкція очисних споруд м. Берислав.