Старшокласники техніко-економічного ліцею Нової Каховки вшанували пам’ять героїв Крут

27 січня в центральній міській бібліотеці для учнів 10-х класів техніко-економічного ліцею Нової Каховки, що на Херсонщині, пройшов історичний хронограф «Пам’ятайте героїв своїх, щоб історія не згасла…», присвячений подвигу молодих патріотів, полеглих 102 роки тому в нерівному бою з більшовиками, повідомляє Online НК.

Журналістка Катерина Гладка, якось написала: «​В Крутах була не один раз, ці історії треба відчути нутром… вони живі… інакше не вийде. Поїхати, вдихнути, побачити це поле в якому навіть сховатися нікуди і стати на мить цими хлопчиками… І тоді розповідати їхню історію, від серця, а не від пропаганди…»

Бібліотекарі Світлана Сембратович та Валентина Акулова доклали максимум зусиль, щоб присутні відчули подвиг та весь трагізм страшної події. Розповіли про трагічний й героїчний бій під Крутами, що відбувся 29 січня 1918 року на відтинку залізничного шляху між Ніжином і Бахмачем, у районі станції Крути. Тут зійшлись у нерівному бою чотиритисячне військо більшовиків та триста молодих українців-патріотів, які обороняли підступи до Києва, й загинули за рідний край. Так на крові народжувалась Українська Народна Республіка…

Упродовж заходу лунали  поетичні рядки українських поетів: Богдана-Ігоря Антонича, Володимира Сосюри, Ярослава Славутича, Павла Тичини та інших. Учні переглянули відео «Герої Крут», прослухали патріотичну пісню «Ніколи не плач» у виконанні Сергія Василюка.

Наприкінці заходу, присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих під Крутами.

У міській бібліотеці №2, 23 січня 2020 року, для учнів 11 класу ЗОШ №10 відбувся  вечір пам’яті «Крути: подвиг і трагізм».

Щоб розвивалась Україна, ми українці повинні єднатись і знати свою історію та своїх героїв. Бій під Крутами став символом патріотизму та любові до Батьківщини. Ми мусимо пам’ятати, що недарма, молоді хлопці – юнкери, гімназисти, студенти, школярі, поклали свої життя на вівтар служіння Україні.