День міста Нова Каховка, що на Херсонщині, мешканці громади святкували на день пізніше, ніж планували – 27 вересня. Причина для перенесення свята була вагома – трагедія в Україні і загибель 26 військових льотчиків і курсантів Харківського Університету Повітряних сил України імені Івана Кожедуба, повідомляє Online НК.

Тому на початку святкувань хвилиною мовчання вшанували їх пам’ять, а також пам’ять всіх загиблих новокаховчан, та всіх, хто віддав своє життя, захищаючи державний суверенітет і територіальну цілісність України.

Цього року День міста співпав з Днем машинобудівника і Днем туризму. Тож у святковій програмі особливу увагу приділили першому підприємству міста – Новокаховському електромашзаводу, будівництво якого розпочалося 65 років назад. І відзначили кращих працівників машинобудівної галузі міста, яка представлена сьогодні ТОВ «ЗКЕМ», ТПО «Новокаховський електромеханічний завод» і НВП «НКЕМЗ».

 

З 16.00 з святкової сцени на центральній площі міста почались виступи творчих колективів міського Палацу культури і Будинків культури та сільських клубів зі всієї Новокаховської ОТГ.

Читайте також: У Новій Каховці проходять урочитості до Дня міста

Всі  учасники концерту в колоритному українському вбранні розташувалися на центральній площі міста. Відбулося спільне виконання Державного Гімну України.

Мешканців громади з Днем міста привітав міський голова Володимир Коваленко:

«Дорогі новокаховчани, представники всіх 13-ти населених пунктів нашої громади. Що сталося з нами за рік? Ми адміністративно змінилися. Ми стали об’єднаною територіальною громадою. Ми з вами прожили цей рік, зробивши достатньо серйозні кроки в напрямку розвитку, стабільності, добрих вчинків, реальних справ. Я хочу подякувати всім вам за те, що на цій території  існують людські стосунки. Найголовніше наше досягнення – це стабільність політична, фінансова, людська.

Хочу подякувати лікарям, які в лиху годину загрози від COVID-19 рятували наших людей і продовжують робити це сьогодні. Дякую вчителям, які в непростих умовах навчають дітей. Дякую працівникам виробничих підприємств: як би важко не було, але вони вносять свою долю у формування міського бюджету. Я дякую підприємцям, працівникам культури. Я дякую депутатам міської ради – ту більшість, яка знає свою відповідальність. Я дякую воїнам 57-ї ОМПБр, громадським організаціям, ветеранам – учасникам АТО/ООС. Я ДЯКУЮ ВСІМ ВАМ – за те, що в нашому місті створені такі людські взаємовідносини. Бо сьогодні на жаль не у всіх українських громадах розуміють один одного. А лише коли є порозуміння – тоді є майбутнє.

Сьогоднішнє свято – воно в першу чергу з нагоди Дня електромашинобудівників. Нашому знаному, колись містоутворюючому підприємству НКЕМЗ в цьому році – 65 років. На цьому підприємстві виросла велика кількість талановитих майбутніх керівників, просто чудових людей. Немає жодної сім’ї, яка б не була пов’язана з цим підприємством. І може сьогодні не кращі часи у наших виробничників. Але у нас є перспективи. Бо ми хочемо жити в цьому місті. Робимо все для того, щоб у нас було майбутнє – для нас, для наших дітей та онуків. В любові, в повазі, в порозумінні – майбутнє нашого міста, нашої громади і нашої країни.

27 вересня – велике православне свято. І нехай Бог завжди дає нам можливість реалізувати себе. І нехай людський розум, відповідальність і любов будуть основою для нашого життя. І все, що сьогодні буде відбуватися на цій площі – для вас. Бо ви заслужили це свято. Нехай воно увіллється струмком доброти і любові у кожне ваше серце. З Днем народження, рідне наше місто!».

Новокаховчан з Днем міста привітав  Високопреосвященніший Філарет, Митрополит Новокаховський і Генічеський:

«Не так давно жив на землі великий праведник – сербський Патріарх Павел. Він казав: «Людина не може зробити на землі Рай. Але вона може зробити так, щоб на Землі не було пекла». Щиро бажаю, щоб всі ми не допустили пекла на землі. Щоб пам’ятали, що ми – Люди. Тож варто жити по-людськи. Хай милостивий Бог благословляє наше місто. Наважусь сказати від імені різних віруючих. В нашому місті багато релігійних громад. Ми всі разом молимося кожен по своєму – але за всіх нас».

З нагоди Дня міста привітання новокаховчанам надійшло з міст-побратимів – українського Дрогобича і грузинського Ланчхуті.

Громаду Нової Каховки привітали з нагоди свята міський голова Таврійська Микола Різак, старости Дніпрянського, Райського, Веселівського і Козацького старостатів Анатолій Білий, Іван Коваль, Людмила Аннас та Андрій Чирко.

«Нова Каховка починається тепер не з Дніпровського проспекту – а з Шилової Балки, і закінчується на виїзді з рибзаводу. Тому я, старости, депутати відчуваємо відповідальність за кожну людину нашої громади», – зазначив міський голова.

Фото: Антон Мусієнко