Центр олімпійських видів спорту «Н2О Нова Каховка». Перший крок  зроблено!

15 лютого у Новій Каховці відбулась непересічна подія, яку з часом називатимуть історичною: підписано угоди про співпрацю з реалізації важливого для громади  всього регіону проекту –  спорудження  Центру олімпійських видів спорту «Н2О Нова Каховка».

Меморандум та тристоронню угоду  своїми підписами у присутності спортивної громадськості, керівників управлінь, відділів, депутатів, ЗМІ  скріпили спочатку міський голова Володимир Коваленко і президент Федерацї плавання України Андрій Власков, та перший віце-президент федерації Володимир Шумілін, виконавчий директор Благодійного фонду Ігоря Колихаєва Геннадій Лагута і керівник КП «АкваСпорт» Оксана Лисенко.

«Вірю, що мрія – мати у місті басейн, яку ми плекали не рік і не два, а вже більше 10,  неодмінно здійсниться. Було докладено чимало зусиль. Ще більше їх знадобиться в подальшому, аби всі новокаховчани і не тільки могли займатися одним з найкорисніших видів спорту – плаванням, – зазначив мер В. Коваленко. –  Нарешті, однодумці, партнери знайдені – вони сьогодні присутні у цій залі. Спортивний комплекс такого рівня, як ми плануємо заснувати – задача дуже складна, але реальна. Бо ж згадаймо історію Нової Каховки. Що таке заснувати гідровузол та ціле місто, тим більше у повоєнні роки. Вдячний усім, що ми зрушили справу з місця. Це велика відповідальність і важлива дорога розвитку міста, яка, без сумнівів, буде успішною!».

В свою чергу, Андрій Власков зазначив, що  підписання меморандуму дасть потужний поштовх для реалізації грандіозного проекту, який стимулюватиме активне спортивне життя як у місті, так і в усьому регіоні.  «Як очільник української федедраці плавання та віце-президент європейської можу запевнити: ми думаємо про плавання не лише як про вид спорту. Оскільки це набагато більше, це стиль життя і наше здоров’я, – наголосив А. Власков. – Маємо надію, що тут буде проводитися базова підготовка майбутніх плавців України, відбуватимуться всеукраїнські, а можливо й міжнародні змагання».

Секретар міської ради Олександр Лук’яненко нагадав присутнім: останній варіант, який обговорювали за участі громади, це був проект комплексу на території м-ну «Сокіл», неподалік від школи №10. Але вже після останніх консультацій,в тому числі з представниками федерації плавання, проведення ґрунтовної підготовчої роботи, виникла ідея щодо удосконалення. “І сьогодні ми маємо абсолютно новий проект, з новою локацією (за готелем «Нова Каховка»), ще більшими перспективами, який і хочемо реалізувати”, – додав він.

Детально на  особливостях майбутнього комплексу «Н2О» зупинився Володимир Шумілін, який водночас є співвласником компанії, що займається їх проектуванням. За його словами, майбутній спорткомплекс буде відповідати усім  сучасним  стандартам міжнародної федерації плавання.

«Чим відрізняються мешканці Нової Каховки від жителів Коломиї, Краматорська, Копенгагена, Парижа, Ніжина, Києва? Нічим. Плавальні басейни України – це частина міжнародної інфраструктури плавання, – акцентував він. –  Вони не повинні  відрізнятися, оскільки потреби у людей однакові. Не треба тут говорити про не ті норми, ментальність і т .п. Наші програми націлені саме на це. Друга найважливіша концепція, це можливість в одному місці отримати максимум послуг для всіх. Тобто – дітям  навчитися плавати, батькам – оздоровитися, спортсменам – тренуватися. Тому ідея проектів Н2О заснована саме на цьому. Усі отримують однакову послугу, незалежно від міста».

Більш детально про проект майбутнього Центру олімпійських видів спорту «Н2О Нова Каховка» читайте на шпальтах газети «Нова Каховка». А зараз до вашої уваги відеозапис підписання документів та фоторепортаж кореспондента NK-online.tv.

 

Наталія Левченко