У 124 Херсонську бригаду Сил територіальної оборони сержантів та солдатів на контракт братимуть з віковим обмеженням

Для кандидатів на службу за контрактом на посадах сержантів та солдатів у підрозділах Сил територіальної оборони (далі ТрО) встановлено вікове обмеження – не менше 35 років. 

Інформація про це розміщено на сайті АРМІЯINFORM, повідомляє Online НК.

З 1 січня 2022 року в Україні розпочали активно формувати батальйони територіальної оборони в кожній області. На Херсонщині таких батальйонів буде шість. Один — безпосередньо у Херсоні, та п’ять — у районах. У кожному із цих шести батальйонів буде розгорнуто певну кількість штатних посад. Тобто професійних військовослужбовців, які перебуватимуть на службі на постійній основі, стане набагато більше. Якщо бути точнішими — у понад десять разів. По суті, це будуть кадровані частини ЗСУ на місцях.

Підписати контракт із підрозділом територіальної оборони можуть лише люди з досвідом військової служби. Це або офіцери, або солдати чи сержанти. У випадку із солдатсько-сержантським складом є ще й вікове обмеження – 35+. Водночас для офіцерів не має жодних вікових обмежень.

Підрозділи ТрО не варто розглядати як кар’єрний зріст для офіцерів. За структурою частини ТрО наближені до натовських стандартів, де у бригаді серед офіцерів може бути 1-2 підполковники, кілька майорів, а решта – капітани, старші лейтенанти.

Алгоритм дій, як стати штатним тероборонцем

  1. Звернутись до територіального центру комплектування та соціальної підтримки. При собі мати військово-обліковий документ.
  2. Пройти співбесіду з інструктором та представником підрозділу територіальної оборони.
  3. Пройти ВЛК, зібрати документи (копії паспорта, ідентифікаційного коду, характеристики, довідку про склад сім’ї, довідку про несудимість тощо).
  4. Наступний крок — формування особової справи кандидата в територіальному центрі комплектування та соцпідтримки.
  5. Особову справу направляють командирові підрозділу територіальної оборони для ухвалення рішення щодо прийняття кандидата на військову службу за контрактом.

Нагадаємо, що поряд із військовими частинами Сил територіальної оборони Збройних Сил України, згідно з Ззаконом про основи нацспротиву існуватимуть також добровольчі формування територіальних громад, куди братимуть вже без досвіду служби. Охочі вступити у ці загони підписуватимуть контракт добровольця, не входитимуть до складу Збройних Сил та не вважатимуться військовослужбовцями.