У 184 окрузі Херсонщини поліція зареєструвала 32 порушення виборчого законодавства

Нині на території Бериславського району, частини Каховського і Херсонського районів триває передвиборча кампанія проміжних виборів народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі №184.

Наголошуємо, що поліція у своїй діяльності дотримується політичної нейтральності та неупередженості, не втручатиметься у процес волевиявлення громадян, однак пильно слідкуватиме за дотриманням законності виборчого процесу. Адже за порушення виборчого законодавства передбачені як адміністративна, так і кримінальна відповідальність, повідомляє відділ комунікації обласної поліції.

Поліцейські Херсонщини ретельно перевіряють усі повідомлення, у тому числі інформацію в мережі Інтернет, пов’язані з можливим порушенням виборчого процесу. На сьогоднішній день вже зафіксовано 32 таких випадки, серед яких найбільше це про незаконну агітацію – 16, підкуп виборців – 8.

За даними фактами нині проводиться досудове розслідування 7 кримінальних проваджень, відкритих за ознаками кримінальних правопорушень, які свідчать про підкуп виборців, перешкоджання здійсненню виборчого права, порушення порядку фінансування виборчої кампанії та хуліганство.

Також поліцейськими було складено 7 адміністративних матеріалів:

– 5 – за виготовлення чи розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять необхідних вихідних даних;

–  2 – за порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях.