У Херсоні побудують 200 квартир для представників кримськотатарського народу

По 200 квартир будуть збудовані у Херсоні та Миколаєві – найближчих обласних центрах до адміністративної межі із Автономною Республікою Крим. Ще 100 – у Києві. Відповідне рішення затверджено на засіданні Уряду у середу, 9 червня.

Про це повідомляє прес-служба Херсонської ОДА.

Кабінет Міністрів України схвалив законопроект «Про ратифікацію Рамкової угоди між Урядом України та Урядом Турецької Республіки про співробітництво у сфері будівництва житла для представників кримськотатарського народу та пільгових категорій громадян України та направив його на ратифікацію до Верховної Ради України.

Згідно із Рамковою угодою, Туреччина надасть Україні допомогу шляхом будівництва 500 квартир.

450 з них будуть передані представникам кримськотатарського народу, решта – пільговим категоріям громадян, зокрема внутрішньо переміщеним особам та учасникам АТО/ООС.

Відповідальність за розподіл та передачу житла у приватну власність покладена на органи місцевого самоврядування. Також участь у складанні списків на отримання житла громадянами України – представниками кримськотатарського народу братиме Міжнародний благодійний фонд «Фонд національного добробуту Криму».

Нагадаємо, 10 квітня 2021 року в рамках робочого візиту Президента України Володимира Зеленського до Туреччини було підписано низку двосторонніх документів.

Зокрема, Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков і Міністр навколишнього середовища та містобудування Туреччини Мурат Курум підписали Рамкову угоду між Урядом України та Урядом Турецької Республіки про співробітництво у сфері будівництва житла для представників кримськотатарського народу та пільгових категорій громадян України.