У Херсоні відкрилась виставка предметів скіфської та сарматської знаті

800 експонатів скіфської та сарматської знаті підготували в екпозиції “Таємниці музею” працівники Херсонського обласного краєзнавчого музею. Більшість предметів демонструється вперше.

Старовинні золоті прикраси кочовиків, монети з різних країн світу та історичних епох, срібна зброя, нагороди, культові речі та предмети побуту – все це складає експозицію “Таємниці музею”, – повідомляє Херсонська обласна державна адміністрація.

У Херсоні відкриють виставку експонатів скіфської та сарматської знаті

Відкриттям цієї виставки науковці вирішили відсвяткувати 130-річчя Херсонського обласного краєзнавчого музею.

У Херсоні відкриють виставку експонатів скіфської та сарматської знаті

Надалі експозицію планують доповнювати, оскільки у музеї ще є дорогоцінні реліквії, які зараз потребують реставрації.

На презентацію експонатів виставки завітав голова облдержадміністрації Сергій Козир зі своїм заступником Андрієм Шибаєвим, а також головою Херсонської РДА Михайлом Линецьким. Вони стали першими відвідувачами цієї виставки.

Поділився враженнями після перегляду виставки очільник Херсонщини Сергій Козир: “Це дійсно унікальна виставка, у якій зібрано цікаві та різноманітні експонати. Зараз ми розглядаємо питання включення музеїв до туристичних маршрутів, аби демонструвати гостям Херсонщини нашу історію. Також хочу подякувати колективу музею за самовіддану працю, завдяки якій всі ми маємо змогу відвідувати цікаві екскурсії”.

Також представники обласної влади поспілкувалися з працівниками музею, аби обговорити нагальні питання, які їх турбують. Зокрема, це реставрація окремих залів. У свою чергу голова облдержадміністрації Сергій Козир зазначив, що питання ремонту музею обов’язково буде враховано при розробці нових програм.