У Херсоні Віктор Ляшко повідомив про особливості нової COVID-хвилі

Під час брифінгу у Херсоні міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив про те, що для цієї хвилі COVID-19 характерне різке падіння рівня кисню у крові.

«Характерно те, що (лікарі сьогодні поділилися), коли сатурація з 92 різко падає до 70. І це критичний стан, коли людину дуже важко повернути тоді до життя», – сказав Ляшко.

Своєю чергою, як зауважив головний державний санітарний лікар області Юрій Ромаскевич, у попередніх хвилях «ми не бачили такого різкого падіння рівня сатурації». Це, за його словами, ознака саме штаму «Дельта».

Ляшко також відзначив, що коли казати про особливості шпиталізації, то середня тривалість перебування в ліжку ковідного хворого у цю хвилю збільшилася в середньому на півтора-два дні і становить в середньому близько 14 днів. Проте, як акцентував він, є випадки, коли хворого тримають у лікарні по 28-30 днів, люди перебувають на кисні, і не на інвазивній вентиляції легень і на інвазивній вентиляції легень.

«І це непорівнянно з температурою у людини, що може виникнути після щеплення. Той, хто був на масці кисневій, той розуміє про що йде мова», – сказав Ляшко.

Він закликав щеплюватися, оскільки вакциновані легше переносять хворобу – вакцинація захищає від середньої важкості і тяжкого перебігу COVID-19.

За матеріалами ukrreporter.com.ua.