У Херсоні вшанували пам’ять жертв трагедії Бабиного Яру

Сьогодні, 29 вересня 2021 року, у Херсоні біля пам’ятника “Жертвам тоталітарних режимів” відбувся пам’ятний захід, під час якого священнослужителі області та присутні помолились за душі невинних жертв, що полягли у ті страшні часи.

Завершився захід покладанням квітів до пам’ятного знаку, повідомляє прес-служба Херсонської ОДА.

священники

Бабин Яр – глибока рана на історії українського народу. Це місце стало некрополем для близько 100 тисяч людей, які загинули від рук нацистів у 1941 – 1943 роках. Серед них – євреї, роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, “саботажники”, порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні.

Найтрагічнішими стали 29–30 вересня 1941 року, коли вбили майже 34 тисячі євреїв – жителів Києва. Формальною передумовою стала відверта брехня про участь євреїв у мінуванні та вибухах на Хрещатику, внаслідок яких загинули чимало солдатів і офіцерів вермахту.

Бабин Яр - 80 років трагедії. На Херсонщині вшанували пам’ять жертв тоталітарних режимів 

29 вересня – День пам’яті жертв Бабиного Яру. Від цієї жахливої трагедії нас віддаляє 80 років. Однак пам’ять про неї залишиться назавжди в сторінках історії. Це нагадування і застереження майбутнім поколінням про небезпеку ненависті, фанатизму, расизму та нетерпимості у міжнаціональних відносинах.

Херсонщина пам’ятає про жертв Бабиного Яру та низько вклоняє голови у хвилині мовчання у знак пам’яті про жертв тоталітарних режимів…