У Херсонській області 89 медпрацівників отримали гостре професійне захворювання на COVID-19

За 9 місяців поточного року від підприємств, установ і організацій Херсонської області надійшло 164 повідомлень про нещасні випадки, в яких постраждало 165 осіб у тому числі 18 зі смертельним наслідком. З них повідомлень про клінічно підтвердженні випадки гострого професійного захворювання медичних працівників на COVID – 19 – 89.

За результатами розслідувань визнано пов’язаним з виробництвом 58 нещасних випадків, у тому числі – 3 гострого професійного захворювання медичних працівників на COVID – 19.

Також надійшло одне повідомлення про професійне захворювання.

Найбільша кількість нещасних випадків зареєстрована на підприємствах – страхувальниках Херсонського (37) та Олешківського (9) відділень Фонду в Херсонській області

Значне зростання числа повідомлень про виробничі нещасні випадки, які реєструються в управлінні ВД ФССУ в Херсонській області, реєструються з початку пандемії та пов’язане із зростанням чисельності зараження медичних працівників на SARS – CoV – 2. Нагадуємо, випадки захворювання медичних працівників на COVID – 19, яке настало внаслідок інфікування під час виконання професійних обов’язків, є гострим професійним захворюванням та вважаються нещасними випадками на виробництві.

Разом з цим інформуємо, що:

– наказом Міністерства охорони здоров’я України № 1604 від 15.07.2020 затверджено Перелік посад медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та лікування пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2

– наказом Департаменту здоров’я Херсонської Обласної Державної Адміністрації від 16.03.20 «Про обмежувальні заходи  у закладах охорони здоров’я в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID – 19 спричиненої корона вірусом  SARS – CoV – 2» затверджено базові заклади для лікування хворих на COVID – 19.

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області