У Херсонській області з початку пандемії на COVID-19 захворіло більше 1000 медпрацівників

За оперативною інформацією, яку щоденно надає департамент охорони здоров’я Херсонської ОДА, у період з 7-го до 13-го грудня в області зафіксовано 82 лабораторно підтверджених випадків захворювання на коронавірус серед медиків.

Станом на 14 грудня загальна кількість захворювань медичних працівників за час пандемії становить 1026 особи, троє померли, при цьому в області загалом зафіксовано 14 207 випадків захворювання на COVID-19.

Варто зазначити, що за оперативною інформацією щодо поширення коронавірусу у Херсонській області станом на 14 грудня на лікуванні у закладах охорони здоров’я перебуває 1079 осіб. Тільки за вихідні до лікарень зі станом середньої важкості госпіталізовано 64 особи. Наразі в області відсоток зайнятих ліжок хворими на гостру респіраторну хворобу COVID-19 та пацієнтів з підозрою становить 49,9%.

В області збільшили кількість ліжок для пацієнтів з коронавірусною хворобою до 2 164. З них майже 1,5 тис. ліжок вже забезпечені медичним киснем, і наразі триває робота з дооснащення ліжкомісць.

На фінальній стадії будівництво 2-х сховищ для медичного кисню, які вміщуватимуть по 20 тонн кисню.  На наступному тижні буде завезено колони для їх встановлення. Після отримання дозвільних документів обладнання буде введено в експлуатацію. Сховища будуть розташовані в Херсонській обласній інфекційній лікарні ім. І.Г. Горбачевського та міській клінічній лікарні ім. А. і О.Тропіних.

Лікарі області, що боряться з коронавірусом отримають систематичні виплати (300%) до заробітної плати.  За листопад виплати склали на загальну суму понад 50 млн грн. Це  приблизно 2600 працівників 10-ти базових закладів, які надають медичну допомогу хворим на коронавірус, а також працівникам екстреної медичної допомоги.

Наразі в області відсоток зайнятих ліжок хворими на гостру респіраторну хворобу COVID-19 становить 49,9%.

Останій час кількість хворих стрімко зростає. Щоб захистити себе та рідних від інфікування COVID-19, дотримуйтеся простих та дієвих правил. Маска, дезінфектор та соціальна дистанція повинні стати нормою нашої нової реальності. І потурбуйтесь про найбільш вразливих до хвороби людей похилого віку. Бережіть себе та рідних!

За матеріалами сайту Херсонської ОДА