У Херсонському центрі народної творчості відкрилась виставка новокаховського художника

“Дерево мого життя”. У Херсонському центрі народної творчості відкрилась виставка художника Анатолія Обельця з Нової Каховки, приурочена до Дня захисника України. Для експозиції майстер підготував 47 робіт.

Ікони, квіти, дерева, натюрморти. Усі роботи Анатолій Обелець виконує у рідкісній текінці – інтарсії. Це – об’ємна дерев’яна мозаїка. Розпеченою струною – піросегментатором – майстер вирізає найдрібніші деталі. Виконання однієї роботи може зайняти близько місяця, говорить він. Історія техніки, у якій працює Анатолій, бере початок з ГУЛАГу, повідомляє suspilne.media.

"Дерево мого життя". У Херсоні відкрилась виставка художника і ветерана АТО Анатолія Обельця

“Була розроблена технологія, коли деревину можна обробляти за допомоги розжареного дроту: через трансформатор струм пропускався. Там не можна було мати ані ножа, ані різця. Спиртові барвники, морилки, фарби акварельні на медовій основі – дуже класно. Не вбивають фактуру, їх можна використовувати. Чим гарна техніка? Можна різати деревину товщиною до 50 міліметрів, ти вільно можеш робити усі фантазії”, – каже художник.

Сам він є прикладом реабілітації учасника бойових дій через мистецтво, жартує художник. Після АТО вирішив не повертатися до підприємництва.

“2014 року я пішов добровольцем до лав 79-ї аеромобільної бригади, був офіцером аеромобільного взводу, закінчив АТО вже заступником командира роти. І коли я повернувся після 13 місяців АТО із сектору М, то я вирішив для себе, що життя цікаве, коротке. Я вирішив, що буду займатися творчістю”, говорить Анатолій Обелець.

"Дерево мого життя". У Херсоні відкрилась виставка художника і ветерана АТО Анатолія Обельця

Ікону “Втеча до Єгипту” майстер виготовив із цільного шматка канадської сосни. На ній зображена Марія, маленький Ісус та Йосип, які тікають від царя Ірода. Працюючи з релігійною тематикою, вивчає Святе письмо, розказує майстер.

“Коли я повернувся з фронту, ця тема мені була дуже близька. І піраміди єгипетські, що там позначені, десь нагадують терикони Донеччини. Зробив цю ікону на підтримку проблем українських біженців, які тікають”, – говорить Анатолій Обелець.

Дружина митця Наталя, архітекторка за освітою, часто дає поради чоловіку.

“Я його хвалю, я йому допомагаю, створюю йому умови, щоб не дратувався зайвий раз, був добрий настрій у нього. Дуже любимо разом підбирати назви робіт. Це теж дуже важливо. Назва більше розкриває роботу”, – говорить Наталя Обелець.

Дар’я Мазур познайомилась із художником минулого літа.

“Його роботи справляють неймовірне враження. Я їх бачила у фейсбуці, в інтернеті, зараз побачила вперше вживу. Енергетика від робіт неймовірна”, – каже Дар’я Мазур.

Більшість людей, які працюють у техніці інтарсія, любителі. Тож майстерність Анатолія Обельця унікальна, говорить завідувачка інформаційного відділу обласного центру народної творчості Наталія Вигоднер.

“Він починав як аматор, як любитель. Він завжди брав участь у виставках, які проводить центр народної творчості. Після служби в АТО саме мистецтво повернуло його до життя, сповненого любові і краси. І його творче кредо: краса врятує світ”, – говорить Наталія Вигоднер.

"Дерево мого життя". У Херсоні відкрилась виставка художника і ветерана АТО Анатолія Обельця

Художник відомий за кордоном як експерт з мозаїчної інтарсії. Роботи Анатолія зберігаються у Польщі, Італії, Ізраїлі, Німеччині, Канаді, США та Австралії. Його майстер – класи друкують у видавництві FOX CHAPEL. У планах Анатолія Обельця проводити реабілітацію військових через мистецтво.

Виставку “Дерево мого життя” можна відвідати до кінця листопада. Дотримання карантинних вимог – головна умова для гостей центру, пояснила Наталія Вигоднер.