У селищі Козацьке відбувся відкритий турнір Новокаховської ОТГ з вільної боротьби

У спортивній залі Будинку культури Козацького старостинського округу відбувся відкритий традиційний турнір Новокаховської територіальної громади Херсонщини з вільної боротьби серед юнаків різних вікових та вагових категорій присвячений пам’яті Героя Радянського Союзу Видригану М.З. та генерал-майору Видригану З.П.

Про це редакції Online НК повідомили у відділі у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту територіальної громади.

На початку змагань всі присутні вшанували пам’ять хвилиною мовчання, за померлими Миколою Захарійовичем та Захарієм Петровичем Видриганами.

Потім з нагоди відкриття відкритого традиційного турніру Новокаховської територіальної громади з вільної боротьби серед юнаків різних вікових та вагових категорій зі словами до всіх присутніх звернулись заступник міського голови Леонід Чурсинов та начальник відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Новокаховської міської ради Наталія Таран, які привітали учасників та побажали міцного здоров’я, великої удачі, адреналіну та жаги до перемог!

У змаганнях з вільної боротьби прийняли участь борці-вільники з міст Миколаїв, Херсон, Кривий Ріг, Дніпропетровськ, Каховка, Нова Каховка, Берислав, селищ Козацьке, Веселе В.Олександрівка, сіл Отрадокам’янка та Чорнобаївка.

За результатами суддівської колегії юні новокаховчани вибороли наступні місця :

 • І місце – Тоган Тимур (у ваговій категорії 32 кг), тренер Мєшков А.П.;
 • І місце – Юрченко Андрій (у ваговій категорії 47 кг), тренер Мєшков А.П.;
 • Імісце – Тропов Ігор (у ваговій категорії 38 кг), тренер-викладач Новокаховської ДЮСШ «Таврія» Мірошніченко А.І.;
 • І місце – Куц Георгій (у ваговій категорії 52 кг), тренер-викладач Новокаховської ДЮСШ «Таврія» Мірошніченко А.І.;
 • ІІ місце – Захарочкін Андрій (у ваговій категорії 38 кг), тренер-викладач Новокаховської ДЮСШ «Таврія» Мірошніченко А.І.;
 • ІІ місце – Симутенко Ігор (у ваговій категорії 52 кг), тренер-викладач Новокаховської ДЮСШ «Таврія» Мірошніченко А.І.;
 • ІІ місце – Борікян Мгер (у ваговій категорії 32 кг), тренер-викладач Новокаховської ДЮСШ «Таврія» Мірошніченко А.І.;
 • ІІ місце – Тігов Егор (у ваговій категорії 42 кг), тренер Мєшков К.А.;
 • ІІ місце – Ліга Тимофій (у ваговій категорії 32 кг), тренер-викладач Новокаховської ДЮСШ «Таврія» Мєшков К.А.;
 • ІІІ місце – Квінцинія Едуард(у ваговій категорії 44 кг),
 • ІІІ місце – Іванов Павло (у ваговій категорії 51 кг), тренер Мєшков А.П.;
 • ІІІ місце – Николенко Володимир (у ваговій категорії 38 кг), тренер-викладач Новокаховської ДЮСШ «Таврія» Мєшков К.А.;

Відділ у справах сім`ї, молоді, фізичної культури та спорту Новокаховської міської ради вітає переможців та бажає великих звершень у подальшому житті.

Наша довідка: Народився Видриган Захарій Петрович 5 вересня 1898 року, як приймав участь в боях Першої світової, громадянської та Другої світової воєн. Генерал-майор, закінчив війну на посаді командира дивізії. Був нагороджений 12-ма медалями, трьома георгіївськими хрестами та шістьма орденами.

Помер Захарій Петрович 6 січня 1967 року у місті Херсоні, а похований (за його заповітом) на меморіальному комплексі, який складається з братської могили воїнів-визволителів, могили Героя Радянського Союзу Видригана Миколи Захарійовича та стели на честь загиблих воїнів-односельчан села Козацьке, Херсонської області.

Видриган Микола Захарійович народився 12 грудня 1920 року в с. Козацьке, Херсонської області. Закінчив авіаційне училище, став кадровим пілотом військово-повітряного флоту. У роки Другої світової війни брав участь в боях на Південно-Західному, Сталінградському, 1-му, 2-му та 4-му Українському фронтах. Здійснив 669 бойових вилетів, провів 57 повітряних боїв, був нагороджений 5 орденами та 4 медалями.

15 травня 1946 року Миколі Захарійовичу було присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Загинув Видриган Микола Захарійович під час випробувальних польотів 12 червня 1946 року поблизу селища Зельці (нині с. Лиманівське, Одеської області), похований в с. Козацьке на меморіальному комплексі на честь Захисників Вітчизни.