У лісах Херсонщини розпочнуть аероімунізацію диких м’ясоїдних тварин проти сказу

У третій декаді вересня 2021 року планується проведення кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин на території Херсонської області шляхом розповсюдження принад з вакциною за допомогою авіатранспорту.

Про це Online НК повідомили у новокаховському управлінні Держпродспоживслужби України.

Щороку від сказу гинуть не лише тисячі тварин, а ще й хворіють та помирають люди. Небезпека приходить з дикої фауни, від тварин, яких ми не в змозі ізолювати і піддати класичним щепленням.

Досвід країн Європейського Союзу переконливий – лише пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в організмі дикої м’ясоїдної тварини. Науковцями розроблені ефективні вакцини і опрацьовані методики вакцинації, які дають змогу охопити наявне поголів’я диких тварин та досягти бажаних результатів. Вакцина створює специфічний імунітет при пероральному застосування, не викликає захворювання молодих тварин, не виділяє вакцинний вірус зі слиною, безпечна для інших тварин, безпечна для людини і природного середовища, стабільна в польових умовах.

Розповсюдження вакцини літаком найбільш економічний варіант серед всіх систем розподілу, при цьому обробці піддаються всі середовища існування лисиці (с/г угіддя, гори, ліси, приміські зони).

Для фіксування точної локалізації розподілу принад використовуються прилади GPS. Мінімальна щільність принад повинна бути не менше ніж 20 доз/км2. Розповсюдження вакцини не проводиться над населеними пунктами, болотами, водоймищами, авто та залізничними шляхами, місцями проведення польових робіт.

Звертаємось до мешканців області, з порозумінням поставтеся до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин, при виявленні принад не руйнуйте їх, не беріть до рук, а залиште привабливими для тварин. Заздалегідь дякуємо за порозуміння!