У Міноборони вшанували пам’ять загиблих захисників України

Сьогодні, 17 вересня, у Залі Пам’яті, що на території Міністерства оборони України, відбувся щоденний ранковий церемоніал вшанування мужніх українських захисників, які загинули цього дня у різні роки внаслідок російської збройної агресії на Сході України.

У заході взяли участь рідні загиблих захисників України, представники керівництва Міністерства оборони України, офіцери та працівники структурних підрозділів оборонного відомства та Генерального штабу ЗС України, військовослужбовці Київського гарнізону та гості столиці.

Дзвін Памяті пролунав шість разів…

Цього дня у 2014 році внаслідок збройної агресії РФ на Сході нашої держави загинули:

Старший сержант ГОЛУБОВСЬКИЙ Дмитро Степанович.

Прапорщик Державної служби надзвичайних ситуацій ДРОЗДОВ Валерій Валерійович.

Підполковник міліції ПЕТРЕНКО Віталій Леонідович.

У 2015 році:

Старший лейтенант ВАПНЯР Олександр Васильович.

Солдат ЗІНЧЕНКО Олександр Васильович.

У 2019 році:

Солдат РОЙ Владислав Олександрович.

Присутні вшанували пам’ять захисника України хвилиною мовчання та поклали квіти до Стели Пам’яті.

Повік не забудемо подвиги Героїв, які віддали свої життя за майбутнє України!

Довідка. Зала Пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, світовий мир та порядок. Її спеціально розташовано таким чином, щоби й військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам.

Біля споруди Зали Пам’яті облаштовано церемоніальний майданчик із Дзвоном Пам’яті та Стелою, у якій вмонтовано осколки снарядів. Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами дзвону, залежно від кількості загиблих у цей день.

В середині Зали Пам’яті, на спеціальних подіумах, розміщено Книги Пам’яті з іменами загиблих. Структура Книг побудована за принципом календаря: один розворот — один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки.