У минулому році у Новій Каховці виявлено порушення у 489 одержувачів державних допомог та житлових субсидій

Впродовж  2020 року у Новокаховській територіальній громаді Херсонщини виявлено порушень з боку 489 отримувачів соціальних допомог та житлових субсидій на загальну суму 1 млн. 323,3 тис.грн., з яких 719 тис.грн. вже повернуто громадянами до державного бюджету.

Про це Online НК повідомили в управлінні праці та соціального захисту населення територіальної громади.

Причини порушень у одержувачів допомог найрізноманітніші: покупки, що перевищує 50 тис, грн, наявність транспортного засобу, від дати випуску якого минуло менше 5 років, неповідомлення зміну складу зареєстрованих осіб/членів сім’ї, цивільного стану, незадекларований член сім’ї тощо.

Ці факти стали результатом верифікації (перевіркі) всіх одержувачів різних видів державних допомог та субсидій, які проводяться на виконання Закону України «Про верифікацію та моніторинг державних виплат» від 3.12.2019 р. № 324-IX Міністерством фінансів спільно з Міністерством соціальної політики.

Верифікація – це комплекс заходів зі збору та перевірки достовірності інформації, що визначена законодавством для призначення, нарахування та/або здійснення державних виплат і впливає на визначення права на отримання та розмір виплат, а також виявлення невідповідності даних у автоматизованих системах, реєстрах, базах даних суб’єктів надання інформації.

На сьогоднішній день визначено три основні етапи верифікації, зокрема:

  • Превентивна верифікація – перевірка при зверненні фізичної особи за призначенням державних виплат.
  • Поточна верифікація – перевірка під час надання державних виплат фізичним особам
  • Ретроспективна верифікація – перевірка після завершення надання державних виплат фізичним особам (перевірка може бути здійснена протягом трьох років після закінчення виплат допомоги).

Тому, насамперед, якщо ви вже маєте державну підтримку (або тільки збираєтеся звернутися за нею), рекомендуємо:

  • Ознайомитися з порядком призначення виплат, підставами для відмови та припинення виплат.
  • Уважно та відповідально заповнювати заяви та декларації для призначення різних видів державних допомог.
  • Запитувати спеціалістів УПСЗН про незрозумілі розділи, графи в заявах та деклараціях, які заповнюєте.

Пам’ятайте, що всі громадяни мають не тільки права на одержання державних соціальних допомог, але й обов’язки надавати правдиву інформацію в поданих документах та своєчасно інформувати орган соціального захисту населення про зміну всіх обставин, які впливають на визначення права та розміру допомоги (зміна персональних даних, зміни в майновому стані сім’ї, в складі осіб домогосподарства тощо).

У разі виникнення питань щодо призначення державних допомог та житлових субсидій звертайтесь до управління праці та соціального захисту населення (вул.Історична, 18, м.Нова Каховка), тел.(05549) 5 48 55, (095) 674 64 47.