У населених пунктах Новокаховської громади цьогоріч висаджено 1560 дерев і кущів

У Новокаховській громаді Херсонщини тривають заходи з виконання цільової програми «Екологія-2023», якою передбачено покращення стану довкілля від антропогенного впливу на навколишнє природне середовище у всіх сферах практичної діяльності людини.

Про це редакції Online НК повідомив начальник екологічної інспекції міськвиконкому Олександр Лимарь.

За останні роки всі галузі виробництва збільшили обсяги забруднення довкілля різноманітними промисловими, транспортними, енергетичними, сільськогосподарськими та побутовими відходами. Тому завданням влади у державі, області, кожному місті, селищі та селі є зменшення техногенного впливу на навколишнє середовище та ліквідація його наслідків.

Що робиться для вирішення таких проблем у місті Нова Каховка та інших населених пунктах територіальної громади?

Відповідно до міської цільової програми «Екологія-2023» в поточному році передбачається комплекс заходів, спрямованих на недопущення забруднення довкілля неочищеними стічними водами, побутовими та іншими відходами, підтримання сприятливого гідрологічного режиму і санітарного стану водних об’єктів, збереження та відновлення зелених насаджень

З метою виконання цих заходів для запобігання забруднення джерел водопостачання за рахунок коштів міського фонду охорони навколишнього природного середовища продовжується реалізація проекту відновлення належного стану поясів санітарної охорони артезіанських свердловин комунальної власності на території міста. В 2019-2020 роках відновлена огорожа поясів санітарної охорони двох артезіанських свердловин та частини водозабору «Сокіл» загальною протяжністю понад 360 п.м. Вартість виконаних робіт склала 482,0 тис.грн. В поточному році для відновлення огорожі артезіанських свердловин комунальної власності передбачається виділення коштів природоохоронного фонду у сумі 113,0 тис. гривень. Планується відновлення належного стану поясу санітарної охорони протяжністю понад 100 п.м.

З метою впорядкування власності громади, виявлення запасів природних рослинних ресурсів в 2019-2020 роках за рахунок коштів міського природоохоронного фонду здійснена інвентаризація зелених насаджень частини міського парку площею 20,3 га. Вартість виконаних робіт склала 398,0 тис.грн.

Завершені заходи з весняного озеленення населених пунктів Новокаховської міської ТГ.
Станом на 01 травня висаджено 1560 одиниць молодих зелених насаджень (851 дерево і 709 кущів). У тому числі в місцях загального користування (територія парку, сквери, міські газони проїжджих вулиць), висаджено 732 одиниці. 828 насаджень були передані для озеленення власних та прилеглих територій з наступною відповідальністю за їх доглядом і поливом в бюджетні та комунальні заклади міста, ОСББ та ЖСК та для висаджування на території населених пунктів Дніпрянського, Райського, Веселівського та Козацького старостинських округів. Всього висаджено 24 види насаджень(15- дерева, 9- кущі) декоративних порід.

Разом з тим, значна кількість міських насаджень (головним чином тополі, акації) досягла своєї вікової межі і потребує заміни або омолодження. На разі, відповідно до рішення міської ради від 04 березня 2021 року №204, розпорядженням міського голови затверджено склад робочої групи, до повноважень якої входить врегулювання питань догляду та утримання зелених насаджень в населених пунктах територіальної громади.

В поточному році у зв’язку із поширенням коронавірусної хвороби всеукраїнська акція з благоустрою « За чисте довкілля» на території Новокаховської міської ТГ проводиться головним чином силами комунальних підприємств. Не зважаючи на карантинні обмеження здійснюються заходи із прибирання населених пунктів, ліквідації стихійних сміттєзвалищ, приведення в належний стан прибережних смуг, узбіч доріг, кладовищ тощо.

Тобто міська влада не ухиляється від накопичених десятиліттями екологічних проблем і намагається максимально ефективно використовувати обмежені фінансові ресурси для їх вирішення.

Разом з тим, сумно дивитись на зламані, понівечені молоді дерева на вулицях, в парках, скверах , спостерігати результати святкувань та гулянь в парковій зоні, в приміських лісових масивах.
Незважаючи на зусилля комунальних підприємств по ліквідації стихійних сміттєзвалищ, вони регулярно з’являються навкруги населених пунктів, в прибережній зоні та інших непередбачених для цього місцях.
Хочу зазначити, що виконання усіх заходів з благоустрою в місті виключно силами комунальних підприємств неможливе. Кожний мешканець громади може зробити свій посильний внесок у наведенні належного порядку на своїх прибудинкових територіях та на прилеглих до приватних подвір’їв ділянках. Керівники підприємств, установ, організацій усіх форм власності зобов’язані виконувати правила благоустрою міста Нова Каховка. Тільки зусиллями всієї громади можна зробити Нову Каховку містом зразкової чистоти, безпечним для проживання та відпочинку, привабливим туристичним центром Херсонщини.