У Новій Каховці 3 грудня відзначають Міжнародний день людей з інвалідністю

З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю, який відзначають 3 грудня, до мешканців Новокаховської територіальної громади звернулась начальник управління праці та соціального захисту територіальної громади Олена Стоянчук, повідомляє Online НК.

Міжнародний день людей з інвалідністю – це день милосердя і доброти. Він нагадує: поруч живуть люди із щирими серцями та теплими душами, яким необхідна наша підтримка і допомога.

Люди з інвалідністю – це не просто категорія людей. Це окремі життя, окремі трагедії, окремі людські надії на те, що все буде добре.  На їх долю випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в житті.

Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте його започаткування підкреслює необхідність забезпечення рівних прав осіб з інвалідністю та їх участі в житті суспільства. Міжнародний День людей з інвалідністю – день підбиття підсумків зробленого для цієї категорії громадян та визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня.

Організація та проведення Міжнародного Дня людей з інвалідністю на території Новокаховської територіальної громади спрямована на акцентування уваги на потреби людей з інвалідністю, захист їх гідності, прав та благополуччя.

Для України проблема соціального захисту осіб з інвалідністю є особливо значущою.

З метою поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту осіб з інвалідністю на території Новокаховської міської територіальної громади діє міська Програма реалізація соціальної політики на 2020-2022 роки.

Сьогодні, на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення перебуває майже 3 тис. осіб з інвалідністю, з них 230 дітей з інвалідністю.

Управління праці та соціального захисту населення постійно оновлює та доповнює дані централізованого банку даних з проблем інвалідності щодо осіб, які потребують забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, спеціальним автотранспортом, санаторно-курортним лікуванням, виробами медичного призначення.

З початку року видано 797 направлень на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.

Направлено 36 дітей з інвалідністю, які потребувала реабілітаційних заходів до центру реабілітації дітей з інвалідністю, для отримання реабілітаційних послуг, 18 дітей з інвалідністю направлено до реабілітаційних установ за принципом «гроші ходять за людиною».

Призначено та виплачено матеріальну допомогу 11 особам з інвалідністю.

Оздоровлено за направленнями на санаторно-курортне лікування 3 особи з інвалідністю внаслідок війни, 22 особи з інвалідністю загального захворювання та 1 спинально – хворого громадянина.

Відповідно до діючого законодавства України компенсацію за невикористане санаторно-курортне лікування з початку року призначено та виплачено 8 особам з інвалідністю внаслідок війни, 5особам з інвалідністю.

Двічі на рік грошову компенсацію на бензин, ремонт та технічне обслуговування автомобілів отримують 16 осіб з інвалідністю та на транспортні витрати 13 осіб з інвалідністю.

Щоквартально в місті працює ортопедична бригада.

Протягом 2021 року особи з інвалідністю отримали:

  • ортопедичне взуття та інші ортопедичні вироби -519 одиниць;
  • крісла колісні, меблі та інші засоби реабілітації -78 одиниць.

За рахунок коштів бюджету громади 74 особам з інвалідністю І групи, що пересуваються в кріслі колісному, 32 особам з інвалідністю І групи порушенням зору та 23 особам з інвалідністю ІІ групи порушенням зору   надаються пільги на житлово-комунальні послуги.

Працівниками управління ведеться робота по обстеженню соціально-побутових умов проживання.

На території Новокаховської міської територіальної громади проходить Всеукраїнська благодійна акція «Милосердя» з вересня по грудень місяць 2021 року в ході якої спільними зусиллями приділяється увага тій категорії людей, які найбільш цього потребують.

Під час проведення акції «Милосердя» за вересень – листопад 2021 року на спеціальний рахунок територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) надійшли кошти загальною сумою 10680,00 грн.

До Міжнародного дня людей з інвалідністю із благодійних та залучених коштів буде надано грошову допомогу 23 громадянам з інвалідністю у загальній сумі 7080,00 грн. Також буде забезпечено 40 осіб з інвалідністю продуктовими наборами (борошно, макаронні вироби, капуста).

Всеукраїнська благодійна акція «Милосердя» йде до завершення. Останнім її етапом є відзначення 3 грудня Міжнародного дня людей з інвалідністю.

У місті до Міжнародного дня людей з інвалідністю заплановано проведення заходів.

Відділенням соціальної допомоги вдома здійснюється надання соціальної послуги догляду вдома 96 особам з інвалідністю, які обслуговуються в територіальному центрі та якими щоденно опікуються соціальні робітники.

Користаючись нагодою висловлюємо вдячність всім, хто опікується особами з  інвалідністю, адже надання їм щоденної підтримки й допомоги – реальний вияв милосердя, людяності та любові до ближнього. Нехай ваша щоденна турбота допомагає мужнім людям забувати про труднощі, а їх серця наповнюються теплотою і впевненістю в завтрашньому дні.

Увага держави та милосердя, толерантність кожного з нас допоможуть спростити життя людей з інвалідністю.

Від нас з вами залежить, щоб вони не залишались наодинці зі своїми проблемами, щоб їм було комфортно у суспільстві.

Щиро бажаємо міцного здоров’я, щастя, великої удачі, шани і щирої поваги від держави і людей.