У Новій Каховці активно впроваджується та всебічно підтримується волонтерський рух

У Новій Каховці фахівцями територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) територіальної громади активно впроваджується та всебічно підтримується волонтерський рух серед студентської молоді з метою надання допомоги громадянам, які знаходяться на обслуговуванні у територіальному центрі.

Про це Online НК повідомила директорка тер центру Людмила Логвінова.

Сучасна ситуація в Україні характеризується соціально-психологічною, економічною нестабільністю, зниженням рівня життя населення. Соціально-психологічні проблеми в Україні відобразились на психологічному самопочутті різних верств населення.

Передусім, це сім’ї/особи, які опинилися в складних життєвих обставинах, особи з інвалідністю, громадяни похилого віку.

Волонтерська робота допомагає усвідомити, що кожен спроможний бачити проблеми інших, не чекати допомоги від когось, а брати відповідальність і бути готовим до соціальної взаємодії. Кожний, вступаючи до лав волонтерів, відзначає, як підвищується самооцінка, комунікативні та організаторські здібності, відчуття поваги, розвивається почуття толерантності, доброти, милосердя!

5 грудня по всій Україні відзначається Міжнародний день волонтерів, завдяки праці яких незахищені люди отримують опіку і тепло добрих сердець.

В цьому напрямку територіальний центр тісно співпрацює з міською організацією ветеранів війни та праці, навчальними закладами міста, місцевою жінкою – волонтером Марією Шабаліною та волонтерами з Церкви Різдва Христова.

Потужним імпульсом у розвитку волонтерського руху серед молодих людей Церкви Різдва Христова є організована робота волонтерів, які дають змогу постійно опікуватися людьми, які потребують допомоги, особами з інвалідністю. Протягом 2021 року в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) працювало 18 волонтерів.

В осінньо-зимовий період 2020-2021 років місцевою благодійницею Марією Шабаліною забезпечено організацію щотижневого гарячого харчування для тих, хто потребує допомоги.

27 травня 2021 року на базі проведення «ШАDE» lounge pre-party club у м. Херсон відбулась церемонія нагородження переможців і лауреатів Національного конкурсу «Благодійна Україна» та регіонального конкурсу «Благодійна Херсонщина» – 2020, організатором якої виступив фонд громади Херсона «Захист». Волонтер Марія Шабаліна, яка мешкає на території Новокаховської міської територіальної громади, нагороджена дипломом лауреата регіонального конкурсу «Благодійна Херсонщина» – 2020 та здобула ІІ місце у номінації «Благодійник року».

Бути волонтером – це значить вміти подати руку допомоги, дарувати свій час та увагу, ділитися знаннями, віддавати частинку свого серця, а натомість отримувати щасливі посмішки. Працюючи за покликом серця, люди, які виконують цю роботу, мають нести добро і милосердя, зігрівати теплом та ласкою.

Дорогі волонтери, прийміть щиру вдячність за вашу працю, за сміливість, наполегливість, за вміння розпізнати потреби людей і вчасно допомогти, за ваші палкі серця, що зігрівають людські душі!