У Новій Каховці до довічного ув’язнення засудили вбивцю колишнього роботодавця

Колегія суддів Новокаховського міського суду Херсонської області ухвалила вирок у кримінальному провадженні щодо чоловіка, який обвинувачується в умисному вбивстві колишнього роботодавця.

Подія трапилась у 2014 році в одному із сіл Білозерського району Херсонської області. Про це повідомляє Online НК з посиланням на nkm.ks.court.gov.ua.

Обвинувачений проник на подвір’я домоволодіння свого колишнього роботодавця, озброївшись ножем, і в ході сварки на ґрунті раніше виниклих неприязних відносин, з особистих мотивів завдав 60-річному чоловіку численних ножових поранень, в результаті чого потерпілий помер на місці події.

Таким чином, чоловіка звинувачають у вчиненні злочину, передбаченого пунктом 13 частини другої статті 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство, тобто умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині, вчинене особою, яка раніше вчинила умисне вбивство, за винятком вбивства, передбаченого статтями 116-118 цього Кодексу).

При призначенні покарання колегія суддів не знайшла пом’якшуючих покарання винного обставин, врахувала характер і тяжкість скоєного кримінального правопорушення, який відноситься до особливо тяжкого умисного злочину проти особи, дані про особу винного, який за вироком апеляційного суду Херсонської області вже засуджувався за вбивство з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб, після відбуття покарання не виправився і через короткий проміжок часу знову скоїв особливо тяжкий злочин відносно людини, позбавивши її життя, вину не визнав, учинив злочин у період випробувального терміну за вироком іншого суду.

Виходячи з вимог статей 3, 27 Конституції  України про те, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю та ніхто не може бути свавільно позбавлений життя, а також приймаючи до уваги статтю 2 Конвенції «Про захист прав людини та основоположних свобод», що право кожного громадянина на життя охороняється законом, при призначені виду і міри покарання колегія суддів визначила, що обвинуваченому слід призначити покарання у виді довічного позбавлення волі.