У Новій Каховці екологічна інспекція закликає мешканців запобігати пожежам у природних екосистемах

Екологічна інспекція Новокаховської міської територіальної громади Херсонщини звертається до мешканців щодо недопущення пожеж у природних екосистемах, повідомляє Online НК.

На тлі безсніжної зими в природних екосистемах склалася надзвичайна пожежонебезпечна ситуація.

За інформацією Державного агентства лісових ресурсів України у більшості випадків лісові пожежі стаються з вини населення, яке спалює суху траву, опале листя, сіножаті, пасовища, лісосмуги, заплави річок та очерети, звідки вогонь поширюється на лісові насадження. Вогонь завдає шкоди не лише насадженням, але й людям, тваринам, птахам, всім мешканцям полів, луків, боліт, наносить значні економічні збитки. Існує реальна загроза перетворити наш край в пустелю.

Відповідно до Закону України від 13.04.2020 № 556-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу» внесені зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині значного збільшення розміру штрафів за порушення статей 77 «Порушення вимог пожежної безпеки в лісах» та 77-1 «Самовільне випалювання рослинності або її залишків».

Величина штрафу для порушника сягатиме понад 30,0 тисяч гривень. Відповідні зміни щодо посилення відповідальності внесені також до Кримінального кодексу України.

Також інформуємо, що, відповідно до розпорядження голови Херсонської обласної державної адміністрації від 1 квітня 2021 року №209 на території Херсонської області у період високої пожежної небезпеки заборонене полювання та відвідування лісів населенням, в’їзд до лісів транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для потреб лісового та мисливського господарства, транспорту державних природоохоронних служб і правоохоронних органів при виконанні службових обов’язків, пожежних машин та іншої техніки для гасіння пожеж.

Враховуючи наведене, виконавчий комітет Новокаховської міської територіальної громади звертає увагу мешканців на необхідність суворого дотримання правил пожежної безпеки в природних екосистемах