У Новій Каховці готуються до чергової хвилі захворюваності на COVID-19

На поточному тижні перший заступник міського голови Нової Каховки Олег Тарабака, провів робочу нараду з представниками медичних закладів, щодо вакцинальної кампанії в громаді та заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції.

Про це редакції Online НК повідомила прес-секретар міськвиконкому Ірина Дахновська.

Генеральний директор НКП “Центральна міська лікарня міста Нова Каховка” Наталія Гончарова доповіла, що зараз повним ходом йде підготовка до осінньо-зимового періоду та ймовірної чергової хвилі захворюваності на COVID-19.

На терапевтичне, інфекційне, відділення інтенсивної терапії закупили ротаметри – обладнання, для регулювання потоку кисню з метою економного його використання. В терапевтичному відділенні встановлені бойлери для гарячої води, в інфекційному відділенні повністю замінено водопровідну мережу, встановлені кондиціонери, адже через складні умови праці було кілька випадків втрати свідомості медичним персоналом.

Також кондиціонери були встановлені у відділенні кардіореанімації.

За підтримки міського голови та депутатського корпусу, на виділені кошти проведений ремонт центрального входу в лікарні, по вул. Свєтлова, 2.

Своїми силами розпочато ремонт в маніпуляційному кабінеті терапевтичного відділення.
Спільно з НКП “ЦПМСД міста Нова Каховка” в планах ремонт і обладнання спортивної зали: замінені вікна і двері.

  • В липні 2021 року за рахунок коштів місцевого бюджету було придбане обладнання:
    гістерорезектоскоп вартістю 1.48 млн грн – апарат для сучасного малоінвазивного обстеження та лікування органів жіночої статевої системи, також допомагає при лікуванні безпліддя;
  • цистоскоп вартістю 524 тис грн – апарат для виявлення патологій, встановлення діагнозу та забору матеріалів на аналіз з уретри та сечового міхура.

Генеральний директор НКП “Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Нова Каховка” Олена Ходорковська повідомила про те, що вже розпочала роботу Амбулаторія загальної практики сімейної медицини №7 в селищі Козацьке за новою адресою.

З 1 серпня планується запровадити новий вид діяльності – ультразвукова діагностика. Наразі вже встановили обладнання та залучили лікаря відповідної спеціальності. Також з серпня штат НКП “ЦПМСД міста нова Каховка” поповниться молодим лікарем-педіатром.

Продовжуються ремонтні роботи в ФАПах сіл Корсунка та Райське та Амбулаторії загальної практики в селищі Веселе.

Олена Ходорковська наголосила, що на сьогоднішній день нагальною проблемою є відсутність автомобіля в амбулаторії загальної практики сімейної медицини №7 в селищі Козацьке.

“Ми направили відповідні листи до народних депутатів України, звернулися до депутатів Херсонської обласної ради з роз’ясненням ситуації, приклали всі необхідні документи та сподіваємося на сприяння вирішенню цієї проблеми на всіх рівнях найближчим часом” – зауважила керівник НКП “ЦПМСД міста Нова Каховка”.

Також була озвучена інформація про те, що у зв’язку з очікуваним ростом захворюваності на COVID-19 в серпні-вересні поточного року, виникає потреба в поповненні запасів засобів індивідуального захисту.

Вакцинація в селах проводиться силами мобільної бригади, також виїзд мобільної бригади організовується на підприємства, де 15 і більше осіб виявили бажання зробити щеплення від короновірусної хвороби.

Станом на 28 липня провакциновано 10555 осіб, з них мешканців Новокаховської громади  – 9130. Решта – мешканці інших районів.