У Новій Каховці громадськість і влада готують програму поводження з безпритульними тваринами

На громадських слуханнях, що відбулись у Новій Каховці, вирішили спільно з органами виконавчої влади місцевого самоврядування розробити міську програму поводження з безпритульними тваринами.

Про це редакції Online НК повідомила начальник відділу комунального господарства міськвиконкому Галина Кіпрушева.

Ініціатором заходу виступила громадська організація «Ми – новокаховчани», яка залучила на партнерських засадах ГО «Зооконтроль» (м.Харків).

Громадським слуханням передував круглий стіл, який напередодні був проведений організаторами з залученням представників державних установ та служб, які повинні бути тим чи іншим чином задіяні у вирішенні цієї проблеми.

На слухання у Новій Каховці запрошувались відповідальні особи органів місцевого самоврядування та виконавчих органів державної влади, що задіяні у вирішенні цих проблем. Але, на жаль, окрім депутатів Новокаховської міської ради, представників мерії на чолі з заступником міського голови Леонідом Чурсиновим та Національної Поліції інших запрошених не було. Участь у слуханнях взяли запрошені представники суміжних з Новою Каховкою територіальних громад: Каховської, Бериславської та Таврійської.

Проігнорували запрошення організаторів представники Держпродспоживслужби, МОЗ, фахівці ветеринарної медицини.

Ареал міграції зграй безпритульних собак (за данними обстеження ГО “Зооконтроль”)

На жаль, саме це ще раз підтвердило, що відсутність єдиної державної політики у поводженні з безпритульними тваринами і вирішенні всіх питань для населення, що виникають від цих тварин, зводить майже нанівець благі наміри і органів місцевої влади (яким більш за все болить від цих проблем), і всіх громадян, яким не все рівно, які зграї безпритульних собак «гуляють» вулицями міст та тероризують населення.

Під час громадських слухань виникла суперечка між прихильниками створення притулків для собак та котів і тими, хто вважає цю ідею такою, що не має сенсу. Але окрім сплеску емоцій ця суперечка нічого путнього для справи не дала… Чому – дивись у попередньому абзаці.

Місця знаходження собачих зграй на території Нової Каховки (за даними моніторингу ГО “Зооконтроль”)

Але все ж таки у Новокаховській територіальній громаді спільна робота громади з органами влади з відпрацювання програми поводження з безпритульними свійськими тваринами буде проводитись і надалі. Для її забезпечення у міському бюджеті виділено 30 тис. грн., які будуть витрачені на проведення фахових обстежень стану справ з «заселеністю» нашої території собаками-безхатченками, вивчення суспільної думки щодо шляхів вирішення цієї проблеми, підготовка до проведення паспортизації всіх свійських тварин, відпрацювання механізмів вакцинації, стерилізації, типізації і ще багато чого, що входить до поняття «гуманного поводження з безпритульними тваринами» у демократичному суспільстві.

Наша довідка: громадська організація «ЗооКонтроль» працює виключно по гуманній програмі ВСЩ: відлов, стерилізація, щеплення від сказу, чіпування, занесення у власний реєстр та повернення до місця вилову. За 5 років у 40 містах України “ЗооКонтроль” напрацював досвід роботи з популяцією міських тварин.

— Мета громадських слухань винести на обговорення питання по безпритульних тваринах, — говорить Олена Бондарчук, куратор проекту «Громадські слухання. Україна» ГО «Зооконтроль» (Харків). Головна проблема українських міст в тому, що немає взаємодії державних служб. Не все залежить в проблемі безпритульних собак від мерії міста.

На слухання в режимі онлайн були запрошені до виступу національний експерт зі сказу тварин Віталій Нєдосєков, а також заступник голови ВЦА  м. Попасна Дмитро Хащенко.

— Бездомний собака просто так на вулиці не з’являється. Це роблять люди. І проблема вивезенням псів за територію міста не вирішиться. Це варто робити системно. Тварин потрібно не тільки простерилізувати та чіпувати, а й внести в єдиний реєстр, працювати з ними. І тоді протягом двох-трьох років можна зменшити популяцію, — акцентує Олена Бондарчук.