У Новій Каховці комісія у справах захисту прав дітей розглянула 24 питання

У Новій Каховці відбулося чергове засідання комісії у справах захисту прав дітей, на якому розглянули 24 питання.

Про це редакції Online НК повідомили у службі у справах дітей територіальної громади.

Засідання комісії з питань захисту прав дитини відбулося під головуванням заступника міського голови Володимира Арнаута.

У присутності членів комісії було розглянуто 24 питання, з них:

1) про захист житлових та майнових прав дітей – 11;
2) про встановлення статусу дитини, позбавленої батьківського піклування – 1;
3) про повернення дітей на виховання матері – 1;
4) про доцільність/недоцільність позбавлення батьківських прав – 1;
5) про затвердження висновку служби у справах дітей про підтвердження місця проживання дитини для її тимчасового виїзду за межі України – 2;
6) про доцільність зарахування на цілодобове перебування дітей до пансіону – 3;
7) про перегляд та затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах – 5.

На засіданні комісії розглядалося питання доцільності/недоцільності повернення малолітніх дітей матері. В ході розгляду питань приймалися до уваги вжиті матір’ю заходи для створення належних умов проживання дітей, відносини в сім`ї, інформація старостинського округу, ставлення матері до виконання батьківських обов`язків, тощо. В результаті обговорення було прийнято рішення повернути малолітніх дітей до біологічної родини.

Розглянуто дві справи про затвердження висновку служби у справах дітей про підтвердження місця проживання дитини для її тимчасового виїзду за межі України (з урахуванням змін, передбаченими частиною 5 статті 157 Сімейного кодексу України, пунктом 721 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року №866). Комісією одноголосно вирішено надати відповідні висновки.

Також позитивно розглянуті справи щодо надання дозволів на здійснення правочинів із житлом, право власності та користування яким мають діти. Рекомендовано надати батькам дозволи на відчуження житла з урахуванням інтересів дітей.

Одна справ стосувалася позбавлення батьківських прав батька, але, через відсутність будь-якої інформації про громадянина, неможливість з’ясування адреси його проживання, причин невиконання ним обов’язків по виховання дитини, вирішено підготувати висновок про недоцільність позбавлення батьківських прав за таких умов.

Члени комісії розглянули питання про доцільність зарахування на цілодобове перебування дітей до пансіону Таврійського навчально-реабілітаційного центру на період одного навчального року. Після вивчення документів, членами комісії було прийнято відповідні рішення.