У Новій Каховці комісія з питань захисту прав дитини розглянула 34 питання

У Новокаховській територіальній громаді Херсонщини відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини. Про це Online НК повідомили у службі у справах дітей територіальної громади.

Члени комісії під головуванням заступника міського голови Володимира Арнаута розглянули 34 питання.

З них:

1) про захист житлових та майнових прав дітей – 13;
2) про встановлення статусу дитини, позбавленої батьківського піклування-1;
3) спори щодо участі у вихованні дітей – 3;
4) про доцільність/недоцільність позбавлення батьківських прав – 1;
5) про затвердження висновку служби у справах дітей про підтвердження місця проживання дитини для її тимчасового виїзду за межі України -2;
6) про затвердження та перегляд індивідуальних планів дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей – 14.

На засіданні комісії була розглянута справа за ухвалою суду щодо надання висновку органом опіки та піклування про доцільність/недоцільність позбавлення батьківських прав батька відносно малолітньої дитини. Ознайомившись з матеріалами справи, вислухавши пояснення матері, письмові доводи батька, вирішено підготувати відповідний висновок до суду.

Розглядалися декілька питань щодо встановлення порядку участі батькам у вихованні та спілкуванні з малолітнім дітьми. Присутнім наголошено на тому, що, відповідно до вимог Сімейного кодексу України, мати, батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини.

Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від виконання обов’язків щодо дитини; на кожного з них покладається однакова відповідальність за виховання, навчання, розвиток дитини, а також її утримання. Адже, розлучення жодним чином не зменшує батьківську відповідальність.

Батькам рекомендовано дати дітям час, щоби вони змогли пристосуватися до всіх змін, які відбулися, звикнути до нового стану речей і життя з одним із батьків. І лише від батьків залежить, наскільки болісним буде для дитини звикання до нового порядку життя.

Всі питання порядку денного детально вивчені, обговорені присутніми членами комісії та запрошеними. За результатами засідання прийняті компетентні та виважені рішення, спрямовані на захист прав та інтересів дітей.