У Новій Каховці мати, яка повернулась з місць позбавлення волі, хоче поновити батьківські права

У Новій Каховці під керівництвом заступника міського голови Володимира Арнаута  відбулось засідання комісії з питань захисту прав дитини. 

Про це редації Online НК повідомила начальник Служби у справах дітей Оксана Поповіченко.

На засіданні розглядалися питання, які стосувалися надання дозволу на вчинення правочинів щодо нерухомого майна, право користування яким мають діти; про встановлення/зняття статусу дітям, позбавленим батьківського піклування; встановлення опіки над дитиною; вирішення спорів між батьками щодо участі у вихованні дітей; про стан виховання, утримання і розвитку дітей у прийомній родині; доцільність/недоцільність позбавлення батьківських прав; затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, які опинились у складних життєвих обставинах.

При розгляді питання про доцільність позбавлення батьківських прав матері, яка повернулася з місць позбавлення волі, громадянка була заслухана особисто. Мати зазначила, що має намір повернути на виховання своїх дітей, влаштувалася на роботу, пообіцяла створити належні умови для проживання та виховання малолітніх. Після ретельного вивчення даного питання членами комісії прийнято рішення про надання матері терміну для створення нею умов для повернення на виховання малолітніх дітей. З питання отримання соціальних послуг громадянка направлена до міського центру соціальних служб.

Серед розглянутих питань декілька справ стосувалися визначення способів участі у вихованні дітей та спілкуванні з ними одного з батьків, хто проживає окремо. Члени комісії наголосили присутнім батькам, що навіть мирне розлучення батьків є травмою для дитини. При розв’язанні цих спорів обов’язково враховується думка дитини, вік, стан здоров’я та її прихильність до кожного з батьків. Батько і мати мають рівнозначні права, але пріоритетом є лише інтереси дитини. У ході розгляду даних справ приймалися до уваги умови проживання сімей, потреби дітей, відносини в сім`ї, ставлення батьків до виконання їх батьківських обов`язків, забезпечення батьками належного догляду за дітьми.

Під час обговорення питань, які стосувалися кожної окремої сім’ї, члени комісії висловили свої думки та після дискусій прийняли позицію, в якій найкомфортніше себе почувала б дитина. Відповідні рішення рекомендовані до розгляду на засіданні виконкому Новокаховської міської ради.