У Новій Каховці на санітарне очищення та поводження з відходами виділено 7,2 млн грн

Програмою фінансової підтримки підприємств комунальної власності Новокаховської територіальної громади на 2020-2022 роки у міському бюджеті на поточний рік передбачено близько 7,2 млн. грн.

Про це редакції Online НК повідомили у відділі комунального господарства територіальної громади.

Зокрема, кошти виділені у розмірі:

  • 6 млн. 350 тис. грн на придбання спецавтотранспорту;
  • 169,75 тис. грн. на придбання контейнерів для вивозу ТПВ (25 шт.);

  • 498,12 тис. грн. на облаштування 10-ти сміттєвих майданчиків;
  • 187,0 тис. грн. на ліквідацію стихійних сміттєзвалищ в населених пунктах старостинських округів та за їх межами.

Поводження з побутовими відходами в Україні здійснюється відповідно до державних норм і стандартів. Ці правила затверджено законодавчими документами: «Про житлово-комунальні послуги», «Про відходи» та «Про місцеве самоврядування в Україні». На виконання Закону України «Про відходи» на території Новокаховської громади рішенням виконавчого комітету від 27.02.2018 №056 року запроваджено роздільне збирання побутових відходів по технологічній схемі 2 відповідно до Методики, затвердженої наказом Мінрегіону від 01.08.2011 №133. Відповідно цієї схеми використовуються три види контейнерів:

– жовтого кольору для збирання полімерних відходів (пластикові пляшки);
– блакитного кольору для збирання вторинної сировини (папір);
– сірого кольору для збирання змішаних відходів.

Виконавцем послуг з вивезення твердих побутових відходів (далі-ТПВ) у нашому місті є КП «НК Екосервіс». На обслуговуванні підприємства обліковуються 428 металевих контейнерів, в тому числі 67 з них – сітка для збору ресурсоцінних відходів для наступної переробки (пластик). Для збору великогабаритного сміття на майданчиках встановлено 30 змінних кузовів. Парк спецавтотранспорту у 2021 році поповнився сміттєвозом із ручним заднім завантаженням.

Постійно вживаються заходи щодо ліквідації стихійних сміттєзвалищ на території Новокаховської міської ТГ.

Окрім сміттєвих майданчиків у всіх дошкільних та навчально-освітніх закладах також встановлені контейнери для окремого збирання паперу та пластику. Тема свідомого поводження з відходами постійно вивчається дітьми у дошкільних закладах, учнями шкіл та студентами міських навчальних установ.

Відповідна роз’яснювальна робота у сфері поводження з твердими побутовими відходами та забезпеченні належного утримання територій проводиться з головами ОСББ, ЖБК, керівниками підприємств, гаражних кооперативів та ФОП.

Поводження з відходами – це спільна справа. Від того, як ми виконуємо її сьогодні, залежить благополуччя краю та здоров’я наших дітей завтра. Усвідомлення своєї відповідальності до сфери поводження з побутовими відходами – це можливість зменшити негативний вплив на природу та шанс зберегти чистим навколишнє середовище.