У Новій Каховці триває підготовка до реставрації Палацу культури

Рішення про надання дозволу на проведення реставраційно-ремонтних робіт у Палаці культури надали депутати Новокаховської міської ради Херсонщини на останній сесії, що відбулась наприкінці квітня.

Про це редакції Online НК повідомила начальник відділу культури і туризму територіальної громади Наталія Зарудна.

— Кошти на це у сумі 6,5 млн. грн. з місцевого бюджету передбачені в повному обсязі. Першу частину ми перерахуємо ПМП “Віра” в липні. Затримка з початком робіт виникла через необхідність отримання всіх дозволів на початок реставрації. Міська рада надала цей дозвіл 29 квітня. Ми підготували вже всі документи і зараз подаємо заявку для остаточного погодження з Міністерством культури та інформаційної політики України. Як тільки ми його отримаємо, ПМП “Віра” одразу приступатиме до роботи, — пояснила депутатам начальниця відділу культури і туризму Новокаховської міськради Наталія Зарудна.

За її словами, під час другої черги робіт з реставрації Палацу культури буде відновлена вся задня фасадна частина будівлі разом із терасою, спуском до узбережжя і благоустроєм прилеглої території.

— Це остання частина Палацу культури, яку не вдалося відновити після пожежі 2007 року, — підкреслила Наталія Зарудна.

Проти надання згоди на виконання реставраційно-ремонтних робіт на сесії виступила лише депутатка Новокаховської міськради від “Європейської солідарності” Тетяна Євсєєва.  За її словами, попередні відновлювальні роботи в Палаці культури провели неякісно, без погодження з органами охорони об’єктів культурної спадщини.

— Без дозволу міськради ми не зможемо рухатися далі і отримати дозвіл від органів охорони культурної спадщини. А це призведе до затягування робіт, — заперечив заступник міського голови Нової Каховки Володимир Арнаут.

Нагадаємо, що збудований у 1953 році новокаховський Палац культури постраждав від пожежі, яка виникла у ніч на 28 лютого 2007 року, напередодні святкування 55-ї річниці заснування міста.

За словами міського голови Володимира Коваленка, ПК фактично, звели заново. На це витратили 38 млн грн, половину з яких дала держава, а половину виділили з бюджету самої громади.