У Новокаховській громаді проведуть перелік всіх пасік

У Новокаховській громаді, як і на всій Херсонщині, влада опікується збереженням бджіл та зменшення випадків їх отруєння під час проведення обробітку сільгоспугідь пестицидами.

Про це редакції Оnline НК повідомили у відділі галузей економіки виконкому територіальної громади.

Відповідно до листа Міністерства розвитку економіки торгівлі та сільського господарства України від 05 квітня 2021 року №2823-07/20657-06, Департамент розвитку сільського господарства та зрошення обласної державної адміністрації інформує про необхідність дотримання вимог, передбачених наказом Мінекономіки від 19 лютого 2021 року №338 «Про деякі питання у сфері бджільництва».

Відповідно до вищезазначеного наказу пасіка підлягає реєстрації за місцем проживання власника пасіки або орендаря пасіки, реєстрація пасіки здійснюється після видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки територіальним органом Держпродспоживслужби. Інформація про реєстрацію пасіки вноситься до журналу обліку пасік, який ведеться органами місцевого самоврядування.

Додатково повідомляємо, що єдиний перелік паспортів пасік, зареєстрований на територій України, формується в електронній формі та ведеться територіальним органом з використанням матеріально-технічної бази. Видача паспорта пасіки здійснюється в день звернення, за заявою про видачу паспорта пасіки, що подається власником або уповноваженою ним особою до територіального органу за місцем проживання власника або місцезнаходженням пасіки, в письмовій або електронній формі.

До заяви обов’язково додається паспорт пасіки. Після здійснення ветеринарно-санітарних заходів в паспорті пасіки засвідчується її ветеринарно-санітарний стан.

Результати ветеринарно-санітарних заходів і щорічного весняного обліку пасік здійснюються до 15 травня поточного року, вноситься в додаток до паспорта пасіки посадовою особою територіального органу компетентного органу.

Пам’ятка про порядок реєстрації, розміщення пасіки та вжиття заходів щодо зменшення випадків отруєння бджіл під час проведення обробітків сільськогосподарських угідь пестицидами