У Новій Каховці премію імені Анатолія Бахути спрямували на видрук книжок про видатних людей міста

Літератори Нової Каховки зібралися 7 серпня на подвір’ї меморіального музею-садиби поета і журналіста Анатолія Бахути, щоб визначити володарів щорічної літературної премії імені його імені.

Про це редакції Online НК повідомила керівник відділу культури і туризму територіальної громади Наталія Зарудна.

Цього року до складу журі, що визначало переможців, увійшли члени обласної Спілки письменників України – голова журі конкурсу Валерій Кулик, Анатолій Кичинський і Андрій Кличановський, представники новокаховської літературної спільноти Яна Малига та Вікторія Деркач.

У заході взяли участь міський голова Володимир Коваленко, його заступники Сергій Хоменко та Володимир Арнаут, депутат міської ради Катерина Козлова, керівники комунальних підприємств, голова Громадської ради Лариса Житченко, а також літератори міста.

Директор музею Тетяна Лупашко нагадала – це вже 6-й конкурс на здобуття премії Анатолія Бахути. Найбільше балів за рішенням журі набрала в обох номінаціях – проза і поезія – поетеса Олеся Левчук.

Учасниками конкурсу в цьому році були Владислав Голік (в двох номінаціях), Оксана Ткачук, Іраїда Нагаєць, Валерія Куркіна, Віталій Дарибогов, Анатолій Савенко, Олександр Тараненко. Всі вони отримали Грамоти учасників і подарунки.

Але врешті журі вперше за всі роки вирішило премію жодному з учасників не присуджувати.

Сертифікат на отримання літературної премії імені Анатолія Бахути в номінації «Художня література – проза» вручили Валентині Чорновол на видрук книги «Олександр Довженко і Нова Каховка». Це колективна робота, яку журі розглянуло і вирішило завдяки конкурсу подарувати шанс авторам на друк книги.

Сертифікат в номінації «Художня література – поезія» вручили Луїзі Пилипенко – і завдяки цьому світ побачить книга поезій Анатолія Бахути «Ми – діти людей».

Тетяна Лупашко подякувала всім, хто завітав на захід. Всім помічникам, хто надає допомогу – керівництву міста, депутатському корпусу, комунальним підприємствам.

Завершуючи зустріч, Володимир Коваленко подякував учасникам заходу, літераторам, юним музикантам, побажав шанувати минуле і вірити та мріяти. Нагадав – Новій Каховці в наступному році виповниться 70 років. Це – певний підсумок життя міста, і є нагода для народження нових творчих задумів та їх втілення!

Музей Анатолія Бахути було створено 29 років назад. Завдяки небайдужому ставленню керівництва міста, депутатів міської ради територія музею стала чудовим місцем для змістовного дозвілля мешканців та гостей.