У Новій Каховці проблеми з вакцинуванням педагогів від COVID-19 обговорили на нараді у міського голови

Вчора, 2 серпня, міський голова Володимир Коваленко на апаратній нараді разом з заступниками, секретарем Новокаховської міської ради, старостами старостинських округів, керівниками структурних підрозділів виконкому та комунальних підприємств, підвели підсумки виконання дохідної частини бюджету за 7 місяців 2021 року.

Про це редакції Online НК повідомила прес-секретар міськвиконкому Ірина Дахновська.

Ірина Фурсєєва, начальник фінансового управління доповіла про те, що з початку 2021 року до бюджету громади надійшло 220 млн 310 тис грн., з них безпосередньо в липні – 34 млн 596 тис грн. Річний фінансовий план складає 404,6 млн грн, тому відставання виконання бюджету за 7 місяців є очевидним. За попередніми підрахунками недовиконання бюджету складало 11 млн грн, нині, після перерахунків сума нестачі – близько 5 млн грн. Очікується підвищення надходжень до бюджету від податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), а отже можна розраховувати на виконання річного плану в частині доходів бюджету. Також Ірина Фурсєєва зауважила, що додаткове фінансування бюджетних програм можливо лише в разі виконання бюджету на 105%. На сьогоднішній день про перевиконання бюджету не йдеться взагалі, тому додаткові кошти можливо виділити лише шляхом перерозподілу в рамках уже затверджених видатків.

Міський голова підняв питання стосовно роботи адміністративної комісії при виконавчому комітеті Новокаховської міської ради. Володимир Коваленко наголосив на тому, що окрім складання адмінпротоколу, необхідно стягувати з порушників адміністративні штрафи та слідкувати за суворим виконанням приписів. Станом на сьогодні розглянуто 335 адміністративних протоколів, накладено 48,4 тис. грн. штрафу, надійшло до міського бюджету 35,7 тис. грн.

Гостро стоїть питання вакцинування педагогічних колективів від коронавірусної хвороби. Адже в разі вакцинування менше 80% працівників освітньої галузі існує реальна ймовірність розпочати новий навчальний рік в умовах дистанційної форми навчання. На сьогоднішній день за інформацією заступника міського голови Сергія Хоменка близько 15% педагогів зробили щеплення від COVID-19. Для порівняння, в Нижньосірогозькій територіальній громаді цей показник складає 82%.

Виконуючій обов’язки начальника КП “Міський водоканал” Віктор Замковий повідомив, що за підсумками липня було зібрано 5 млн 23 тис грн, що більше за аналогічний період минулого року на 340 тис грн, і майже на 400 тис грн більше, ніж попереднього місяця. Активно ведуться роботи по відключенню злісних боржників від послуг водовідведення, також працює комісія з приватним сектором, проводяться зустрічі з керівництвом та мешканцями гуртожитків з метою активізації погашення заборгованості та інформування про зміну тарифів з 1 серпня 2021 року.

Стосовно попередження енергокомпанії про відключення електроенергії в КП “Міський водоканал”, Віктор Замковий повідомив, що з бюджету були виділені 500 тис.грн на погашення заборгованості, тому на сьогодні такої загрози не існує.

Володимир Коваленко зауважив, що беручи до прикладу досвід міст в інших областях, боротьба зі злісними неплатниками за комунальні послуги носить законний, але жорсткий характер. Єдина альтернатива – реструктуризація боргу з сумлінним дотриманням графіку погашення.

Начальник відділу культури і туризму Наталія Зарудна доповіла про те, що цієї суботи будуть підведведені підсумки вручення літературної премії імені Бахути. Володимир Коваленко дав доручення організувати проведення цього літературного конкурсу в межах всього Каховського району, а не тільки Новокаховської громади: “Я впевнений, що в Каховському районі є багато талановитих людей, і маємо дати всім шанс на отримання премії”- зауважив міський голова. Також Наталія Зарудна розповіла про заплановані культурно-масові заходи з нагоди святкування Дня Прапору та 30-річчя Незалежності України.

Генеральний директор КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Нова Каховка” Олена Ходорковська розповіла про ситуацію з вакцинацією та захворюваністю на COVID-19. Так, на сьогоднішній день вакциновано 12025 осіб, в тому числі 10600 осіб – жителі Новокаховської громади. За вихідні дні було провакциновано 198 осіб. Діти віком від 12 років можуть вакцинуватися за умови рекомендації сімейного лікаря. Всі види вакцини є в наявності, центр вакцинації працює кожного дня з 8 до 17 години на другому поверсі міської поліклініки.

Відносно захворюваності на короновірусну хворобу, на жаль, громада повернулася на рівень березня поточного року: станом на зараз існує 18 підтверджених випадків захворювання на COVID-19, люди проходять лікування в домашніх умовах. Ще 23 особи перебувають з підтвердженим діагнозом на стаціонарному лікуванні.

Також Олена Ходорковська повідомила, що був придбаний кисневий концентратор, відтак хворі на COVID-19 зможуть отримувати кисневу терапію і лікуватися в умовах денного стаціонару.

Наприкінці наради міський голова дав ряд протокольних доручень на виконання відповідальним особам.