У Новій Каховці проходить екологічна виставка «Відходам друге життя»

У Новокаховській міській картинній галереї ім.А.Гавдзинського, що на Херсонщині, в рамках міжнародного екологічного проекту «Чистіші річки – чистіші моря» (CROCUS) відкрилася виставка декоративних робіт, які виготовлені з пластикових і скляних пляшок, коробок від цукерок, трубочок для коктейлю і навіть з монет, що вийшли з ужитку.

Про це редакції Online НК розповіла куратор проекту, керівник Новокаховської громадської екологічної організації «Мама-86-Нова Каховка» Таїсія Козак.

– Можна сказати, що ця виставка стала традиційною. І вже кілька років поспіль напередодні новорічних свят школярі і студенти беруть у ній участь. Цього року це учні гімназії, шкіл №3, 10, Корсунської гімназії, Веселівського і Козацького ліцеїв Новокаховської громади, ліцеїв №1 та №2 Таврійської громади, студенти Новокаховський коледжу Таврійського державного агротехнологічного університету та Новокаховського політехнічного коледжу Одеського національного політехнічного університету.

Під час підготовки до цієї виставки ми ставили собі за мету звернути увагу і дітей, і дорослих до сортування сміття. Особливо пластику, яким буквально закидають прибережні зони та місця відпочинку.

Звісно, від такого ставлення до навколишнього середовища погіршується стан морів, зокрема, Чорного моря. Ми хочемо, щоб до проблем, пов’язаних із сортуванням відходів, ставилися більш відповідально. Звичайно, в цьому сенсі увага – на виховання дітей.

Спеціаліст з підвищення обізнаності і нарощування потенціалу проекту Світлана Полякова розповіла, що, наприклад, у ліцеї №1 Таврійська в коридорах стоять ємності для роздільного збору сміття. Цей процес учні ліцею зобразили на плакаті, що представлений на виставці.

Цікавинкою виставки став макет, який показує компостування опалого листя. Його виготовили діти, що навчаються в Корсунській гімназії.

Також на виставці представлено природній фільтр води.

Неабияке враження справила картина із зображенням квітів, які виготовлені з риб’ячих кісток. Дивлячись на неї, так і хочеться запитати: невже так можна зробити? Виявляється, можна, тільки треба трошки пофантазувати.

А гітара із будівельного багету і маминого кольє, яке вже вийшло з моди, просто вражає! Так само, як і стилізована ваза із непотрібної ганчірки. Ну хто б міг подумати, що їй можна надати форму, пофарбувати і отримати чудовий предмет інтер’єру!

Цікава презентація була представлена студентом 2-го курсу політехнічного технікуму надав порівняльну характеристику поводження з відходами в Швейцарії та України, і зокрема Нової Каховки. Хочеться, щоб наше місто було прикладом по роботі з відходами як для Херсонщини так і України.

Висловлюємо велику подяку всім учням, студентам, працівникам закладів, за представлені матеріали!

Вітаємо всіх зі святами! Бажаємо міцного здоров’я і безпечного та чаруючого довкілля!