У Новій Каховці проводяться ремонтні роботи на головному каналізаційному колекторі

Новокаховське КП «Міський водоканал» проводить аварійно-відновлювальні роботи на ділянці головного самопливного каналізаційного залізобетонного колектора діаметром 1000 мм, по якому стічні води з міста транспортуються на головну каналізаційну насосну станцію №2а.

Про це йдеться на офіційній сторінці Новокаховської міської територіальної громади в Фейсбуці.

У зв’язку з фізичним зносом, викликаним газовою корозією залізобетонних виробів, каналізаційний колодязь (КК62) на ділянці каналізаційного колектора повністю зруйновано. Відбулось провалля ґрунту разом з частинами зруйнованих залізобетонних кілець та залізобетонної плити, які потрапили до колектора, чим спричинили забій каналізації.

У зв’язку з відсутністю резервного колектора, аварійна ситуація погрожувала припиненням централізованого водопостачання та централізованого водовідведення населення та підприємств Нової Каховки (орієнтовно 50000 чоловік).

Самопливний залізобетонний колектор діаметром 1000-1200 мм побудований на глибині 5 метрів в 1980 році. В 2015 та 2017 роках був проведений ремонт двох ділянок колектора довжиною 75 та 35 метрів за рахунок коштів міського бюджету. В 2019 році розроблено проект «Капітальний ремонт дільниці самопливного каналізаційного колектора від проспекта Перемоги до КНС2а м. Нова Каховка Херсонської області» загальною вартістю 16847,119 тис. грн.