У Новій Каховці приступили до формування бюджету на наступний 2022 рік

Вчора, 1 листопада, міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко на апаратній нараді разом зі своїми заступниками, керівниками відділів та структурних підрозділів виконавчого комітету, директорами комунальних підприємств та старостами старостинських округів обговорив питання формування бюджету на наступний рік.

Про це редакції Online НК  повідомила прес-секретар Новокаховського міськвиконкому Ірина Дахновська.

Володимир Коваленко вкотре наголосив на тому, що бюджет наступного року фактично стане “бюджетом захищених статей”. Саме тому керівникам комунальних підприємств, зокрема “НК Екосервіс”, було дано доручення розробляти перелік платних послуг, які вони можуть надавати населенню.

Міський голова чекає від відповідальних осіб повного обліку земель громади а також систематизації механізму сплати за їх оренду: “Це вагомий елемент надходження до нашого бюджету і я хочу, щоб він ефективно працював” – сказав Володимир Коваленко. Також очільник громади наголосив на тому, що будь-які взаємозаліки за покращення орендованих територій недопустимі.

Володимир Коваленко підняв питання відносно дітей, які проживають за межами Новокаховської територіальної громади, однак відвідують наші дитячі садочки, школи, спортивні секції, школу мистецтв та інші заклади позашкільної освіти.

Заступник міського голови Леонід Чурсинов з цього питання повідомив, що вже підготовлені відповідні листи, які будуть направлені до голів територіальних громад, мешканці яких відвідують бюджетні заклади Новокаховської громади. “У нас є розрахунки, і ми будемо звертатися з пропозицією взяти участь у фінансуванні закладів, які відвідують діти з інших громад. Ми розуміємо, що, скоріш за все, отримаємо негативну відповідь, тому нам потрібно розрахувати точну вартість для громади перебування дитини в тому чи іншому закладі і піднімати питання або фінансування з бюджету відповідної громади, або за рахунок батьків. Цей розрахунок необхідно затвердити виконавчим комітетом і використовувати наступного року, аби дати людям вибір: займатися в наших бюджетних закладах, або шукати альтернативу в своїх територіальних громадах”- повідомив Леонід Чурсинов.

Генеральний директор КНП “Центральна міська лікарня міста Нова Каховка” Наталія Гончарова повідомила, що наразі в лікарні перебуває 176 хворих на КОВІД-19 та вірусну пневмонію (136 та 40 осіб відповідно). Проблеми з киснем вирішуються в “ручному режимі”, впродовж дня доставили 50 балонів з Таврійська та ще 60 – з Херсона.

Для нової потужної кисневої станції обладнання вже замовлено. Чекають на фінансування з державного бюджету.

Також Наталія Гончарова повідомила, що днями буде оголошено тендер на придбання в лікарню ангіографа і мамографа – це сучасне обладнання, яке дасть змогу проводити складні обстеження та операції. На сьогодні найближче подібне обладнання знаходиться в Херсоні. Вартість обладнання 21 млн грн, з них 19,5 млн буде виділено Міністерством охорони здоров’я України. Міський голова, в свою чергу, зауважив, що необхідно провести перемовини про можливе співфінансування з головами інших громад, адже це унікальне обладнання буде користуватися попитом у мешканців не тільки Новокаховської громади, а й всього Каховського району.

Олена Ходорковська, Генеральний директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Нова Каховка», розповіла, що станом на 31 жовтня в громанді вакциновано 29922 особи, з них першу вакцину отримали 17907 осіб та повний курс вакцинації – 12015 людей. На сьогодні в наявності є вакцини Pfizer та CoronaVac. За вихідні в центрі вакцинації щеплення отримали 136 осіб, ще 33 особи – в центрі вакцинації в ТЦ “Оскар”.