У Новій Каховці розповіли про досягнення та розвиток дитячого футболу

Метою та основним завданням розвитку дитячого футболу у Новокаховській громаді є організація дозвілля дітей і підлітків, зміцнення здоров’я, а також розвиток особистості шляхом поєднання фізичного, інтелектуального виховання.

Про сучасний стан та досягнення дитячого футболу у територіальній громаді Online НК розповіли у відділі у справах сім’ї, молоді, фізичної культури і спорту.

У місті Нова Каховка існує та працює ГО «Федерація футболу м. Нова Каховка» (голова федерації – Леонід Чурсинов). В березні 2020 року ГО «Федерація футболу м. Нова Каховка» та відділ у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Новокаховської міської ради приймали участь в обласному конкурсі (малих грантів), що був проведений Херсонською обласною радою. З проектом «Футбольні канікули 2020» ГО «Федерація футболу м. Нова Каховка» стала переможцем гранту з подальшим спів фінансуванням проекту за рахунок Херсонської обласної ради в сумі 20,0 тис. грн.. та власних коштів федерації в сумі 3,0 тис. грн., та залучених коштів з інших джерел не заборонених чинним законодавством України в сумі 3,0 тис. грн., загальна сума проекту становила 26,0 тис. грн.

В рамках конкурсу грантів серед Громадських організацій «Футбольні канікули 2020», за рахунок співфінансування Херсонської обласної ради та ГО «Федерації футболу м. Нова Каховка» з серпня по жовтень 2020 року на стадіоні «Енергія» проходив міський турнір «Футбольні канікули 2020» серед вихованців Новокаховської ДЮСШ «Таврія», протягом місяця тривала боротьба між 10-ма футбольними командами юнаків і дівчат. 24.10.2020 року на футбольному полі зі штучним покриттям «Дніпро», спортивного комплексу «Енергія» відбувся фінал відкритого турніру з міні футболу. Від ГО «Федерації футболу м. Нова Каховка» спортсмени отримали морозиво та солодку воду.

Також, 18 травня 2021 року, у м. Нова Каховка, на стадіоні зі штучним покриттям «Дніпро» спортивного комплексу стадіону «Енергія» пройшов один із провідних проектів Української асоціації футболу за підтримки Європейського союзу. Участь у заході взяли 96 дітей з різних навчальних закладів, а саме: Корсунська ЗОШ, Веселівський ліцей, Козацький ліцей, Маслівська ЗОШ, Дніпрянська ЗОШ, ЗОШ №6 та Новокаховська ДЮСШ “Таврія”. Загалом це діти віком від 6 до 13 років, хлопчики й дівчатка, незалежно від здібностей чи соціального рівня.

Цей захід був відкритий для всіх і націлений не на досягнення спортивного результату за будь-яку ціну, а на отримання радості від гри незалежно від рівня здібностей дитини, впровадження цінностей здорового способу життя молоді, профілактики та подолання дитячої злочинності і конфліктів, забезпечення рівного доступу до футболу.

Під час проведення “Відкритих уроків футболу” на стадіоні панував справжній святковий настрій який захоплював всіх учасників. На згадку про цю яскраву подію кожен учасник отримав пам’ятний подарунок у вигляді футболки з фірмовим написом та гарний настрій. А весь інвентар залишився місцевим школам, що приймали у ньому участь.

На території Новокаховської міської ради функціонує ФК «Енергія», який з 2010 року отримав статус професійної футбольної команди і виступає серед футбольних команд другої ліги. У футбольному клубі працюють 4 тренери, із них 1 дитячий. ФК «Енергія» у сезоні 2019-2020 років Чемпіонату України з футболу серед команд ІІ ліги у групі «Б» посіли п’яте місце.

У Новокаховській ДЮСШ «Таврія» активно розвивається відділення дитячого футболу. Всього в спортивній школі працює 5 тренерів-викладачів з футболу, серед них 4 тренують юнаків і 1 – дівчат.

Набір дітей до початкових груп здійснюється з шести років. Вихованці Новокаховської ДЮСШ «Таврія» приймають участь у чемпіонатах Херсонської області.

Все більшої популярності набуває футбол, в який грають жінки. Футбольні команди у складі дівчат є і в Новокаховській ДЮСШ «Таврія» під керівництвом тренера Андрія Ківнюка, які в цьому сезоні грали у командах Вищої ліги чемпіонату України, а саме: «Ніка» (м. Миколаїв) та «Буковинська Надія» (м. Чернівці). У травні 2021 року наші футболістки стали чемпіонками України з футзалу (ІІ ліга) серед дівчат 2006-2007 р.н. у м. Гребінка (Полтавська область).

Вихованці Новокаховської ДЮСШ «Таврія» приймають участь у різноманітних турнірах та чемпіонатах Херсонської області з футболу, демонструючи чудову гру, гарну фізичну форму та справжню командну роботу під керівництвом чудових тренерів-викладачів, а саме: Данііла Масюткіна, Павла Черняєва, Віталія Кулика та Сергія Кухарчука.

Для них тренування дітей – це частина життя, це не просто робота, це їх творіння. Випускники Новокаховської ДЮСШ «Таврія» грають у різних футбольних клубах України, а деякі з них – у складі ФК «Енергія».

Новокаховська ДЮСШ «Таврія» запрошує всіх бажаючих грати у футбол. За більш детальною інформацією звертайтесь до адміністрації Новокаховської ДЮСШ «Таврія», за адресою: м. Нова Каховка, вул. Затишна, б.8.

«Людина, одного разу віддавши серце футболу, буде вірна цій грі до кінця життя!»