У Новій Каховці розроблять Програму забезпечення житлом медичних працівників

Вчора, 9 листопада, апаратна нарада, яку провів міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко разом з керівниками комунальних підприємств, начальниками управлінь та відділів міської ради та виконавчого комітету та старостами старостинських округів розпочалася хвилиною мовчання в пам’ять про загиблу Тетяну Алхімову.

Про це редакції Online НК повідомила прес-секретар виконавчого комітету територіальної громади Ірина Дахновська.

Загибла проходила військову службу в 57-й окремій мотопіхотній бригаді імені кошового отамана Костя Гордієнка. Дівчина 1997 року народження служила в розвідувальній роті, загинула наприкінці минулого тижня. Захисницю похоронять 10 листопада, о 13 годині на Алеї Слави.

Переходячи до робочих моментів, очільник громади зазначив, що листопад – місяць, який передує завершенню року та наповнений великою кількістю загальноукраїнських заходів. Але також листопад – ще місяць обговорення та затвердження бюджету, виходу на “фінішну пряму” поточного року та розробки на наступний рік плану соціально – економічного розвитку та бюджету.

Володимир Коаленко: “На сесії 18 листопада будуть розглядатися проблемні питання стосовно КП “Міський водоканал”, пільгових перевезень, КП “ШЕУ”, фінансування медицини. Всі другорядні питання поки відкладаються, адже існує загальна тенденція у країні переходу на “бюджет захищених статей” через непрогнозоване підвищення вартості енергоносіїв”.

Стосовно наповнюваності бюджету громади, міський голова зазначив, що на сьогодні мешканці приватних садиб заборгували близько 3,5 млн грн плати за землю. Також була озвучена цифра в 4 млн грн, яку заборгувало населення громади КП “НК Екосервіс” за вивіз твердих побутових відходів.

Торкаючись теми запобігання поширення COVID-19, начальниця відділу освіти Лілія Микитенко повідомила, що станом на 9 листопада працюють всі садочки, в 4 школах цього тижня закривається питання 100% вакцинації педагогічних працівників. Вчора вже почалося відсторонення від роботи осіб, які відмовляються від вакцинації.

Заступник генерального директора КНП “Центральна міська лікарня міста Нова Каховка” Ольга Червоненко повідомила, що зараз гострої проблеми з киснем не існує, в лікарні перебуває 115 хворих на COVID-19 і 43 – на пневмонію. З них киснево залежних – 111 осіб, за добу померло 4 хворих на короновірус. Всі померлі та ті, хто знаходиться в реанімації – не вакциновані. Загальна тенденція захворюваності стабілізувалась.

Генеральний директор КНП “Центр первинної медико – санітарної допомоги міста Нова Каховка” Олена Ходорковська повідомила, що на сьогодні щеплення отримали 31958 осіб, з них 18738 – першою дозою та 13220 осіб пройшли повний курс вакцинації. 126 осіб зараз проходять лікування вдома з підтвердженим діагнозом COVID-19, ще 170 осіб перебувають на самоізоляції. В наявності є всі види вакцини (CoronaVac, Pfizer та AstraZeneca). ЦПМСД отримав 11 кисневих концентраторів, ще 6 придбано за власні кошти. 3 концентратори були залишені на денному стаціонарі, всі решта – передані у лікарню на випадок гострої необхідності.

Міський голова дав доручення відповідальним особам щодо розробки Програми забезпечення житлом медичних працівників. Крім того Володимир Коваленко наголосив на тому, що необхідно розробити механізм заохочення медиків, які невтомно продовжують боротися за здоров’я та життя новокаховчан, незважаючи на колосальне перевантаження.