У Новій Каховці у День пам’яті і примирення урочисто відкриють оновлений Парк Слави

У Новій Каховці, що на Херсонщині, вирішили змінити традиційний формат проведення двох пам’ятних травневих свят: 8 травня Дня пам’яті і примирення та 9 травня Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

До Дня пам’яті і примирення завершується реконструкція Парку Слави. Відкрити його запланували 8 травня, коли весь світ відзначає дату капітуляції нацистської Німеччини у Другій світовій війні, повідомляє newday.kherson.ua.

За словами міського голови Нової Каховки Володимира Коваленка, реконструкцію парку подарували місту місцеві підприємці Едуард і Данило Репілевські.

— Ці роботи їм обійшлися в понад 1 млн. грн. Також вони мають намір придбати для нашого Палацу культури сучасний світлодіодний екран вартістю 900 тис. грн, — розповів він на засіданні громадської ради при виконкомі міськради.

Володимир Коваленко розповів, що традиційних святкувань 9 травня в місті в цьому році не буде. Не буде й традиційної гречаної каші і «наркомівських 100 грамів». Він пояснив це тим, що 9 травня припадає на поминальний день.

— Тому 8 травня ми відкриємо після реконструкції Парк Слави. Розвеземо по всіх старостинських округах гірлянди квітів та вінки до пам’ятників, які нагадують про Другу світову війну. А 9 травня вранці нічого проводити не будемо. Ввечері проведемо лише концерт на центральній площі і на пристані, смолоскипну ходу і святковий салют, — розповів міський голова.

Олег БАТУРІН.