У Новій Каховці відбулась акція «Сонях» до Дня пам’яті захисників України

У Новій Каховці біля стели пам’яті «Захисникам рідної землі» пройшла Всеукраїнська акція «Сонях», присвячена вшануванню пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Про це редакції Online НК повідомила керівник відділу культури і туризму територіальної громади Наталія Зарудна.

До Акції, яку провели бібліотекарі міських бібліотек, долучились заступник міського голова Володимир Арнаут, військовослужбовці ОМПБ бригади ім. Костя Гордієнка та члени громадської організації «Учасників бойових дій та ветеранів АТО – Біла стріла» разом зі своїм головою Дмитром Марковим,  діти та пересічні містяни.

Присутні вшанували пам’ять захисників України покладанням квітів до стели пам’яті «Захисникам рідної землі» та хвилиною мовчання.

Кожен учасник Акції отримав в подарунок від бібліотекарів символічний соняхсимвол Дня пам’яті захисників України. Соняхи були виготовлені дітьми на майстер-класах, які протягом 3-х тижнів проводились в центральній міській бібліотеці бібліотекарем Ісаковою Є.Ю.

Такі ж самі соняхи отримували в подарунок діти, які приєдналися до акції і щиросердно малювали малюнки з українською символікою на асфальті та на папері.

Не втримались і дорослі, які прийшли на допомогу малечі і також втілювали свою шану у малюнках на асфальті.

Протягом Акції мешканці мали змогу познайомитися із новими книжками про російсько-українську війну та краєзнавчими книжками, написаними бібліотечними та музейними працівниками міста, в яких описані героїчні подвиги наших воїнів-земляків, які живуть серед нас та тих, які загинули.

Книжки з особливою цікавістю роздивлялися наші воїни-земляки, які добровольцями пішли в АТО – Давидюк С.П. та Гриценко С.В.

Протягом 2-х годин бібліотечні працівники розповідали містянам, які зупинялися, лишаючи свої буденні справи і охоче слухали про Всеукраїнську Акцію «Сонях», про День пам’яті захисників України, який буде відзначатися 29 серпня та символ Дня пам’яті захисників – жовтогарячий сонях. Надзвичайно важливо не забувати й гідно вшановувати подвиг захисників, які віддали найцінніше у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України – своє життя. Вони стояли насмерть за кожного з нас, щоб майбутнє покоління мало гідне, краще майбутнє в нашій незалежній Україні.       

Ми пам’ятаємо кожного нашого воїна-земляка, хто віддав своє життя, захищаючи Україну. Ми втратили 9 воїнів за 7 довгих років війни…

З пошаною і вдячністю схиляємо голови перед тими, хто тримав небо над нашими містами, даючи нам можливість у цей час вчитися, працювати та взагалі жити.

Тож, 29 серпня о 10:00 кожен українець може подякувати загиблим захисникам та виявити пошану, вдягнувши символічний сонях пам’яті та схиливши голову під час Всеукраїнської хвилини мовчання. Це найменше, чим ми можемо віддячити нашим героям. Адже герої живі доти, доки жива пам’ять про них.